امروز: دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: 12834
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۸
چاپ این خبر
مراسم جشن بزرگ عید غدیر در هیئت رایه العباس(ع) برگزار شد

مراسم جشن بزرگ عید غدیر با سخنرانی حجت الاسلام ریاضت و مولودی خوانی حاج محمود کریمی، حاج سید مجید بنی فاطمه و محمد صمیمی در هیئت رایه العباس علیه السلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا به نقل از وارث ، مراسم جشن بزرگ عید غدیر با سخنرانی حجت الاسلام ریاضت و مولودی خوانی حاج محمود کریمی، حاج سید مجید بنی فاطمه و محمد صمیمی در هیئت رایه العباس علیه السلام برگزار شد.
در ادامه متن سخنان حجت الاسلام ریاضت را می خوانید:
 هنگامی که پیغمبر اکرم صل الله علیه و آله و السلم به مدینه تشریف آوردند در روز اول هجرت همه را باهم برادر کردند، پیمان اخوت برقرار شد، این را همه نقل کرده اند. همه مسلمانان تک تک باهم برادر شدند، دیدند امیرالمؤمنین علیه السلام شروع کردند به گریه کردن، پیغمبر صل الله علیه و آله پرسید علی جان چرا گریه می کنی؟ حضرت علی علیه السلام عرض کردند یا رسول الله همۀ مسلمانان را با هم برادر کردی و من تنها ماندم، راوی این سخن عباس عموی پیغمبر صل الله علیه و آله است، پیامبر صل الله علیه و آله یک لبخندی زدند و فرمودند علی جان تو را برای خودم نگه داشته، تو برادر و جانشین من هستی، تو وارث من هستی. آنها که عموی پیغمبر صل الله علیه و آله را در روایت قبول دارند می گویند که پیامبر به امرالمؤمنین علیه السلام فرمودند که تو وارث من هستی، بعدها همین ها که این روایت را از عموی پیامبر نقل می کنند هنگامی که پیامبر اکرم صل الله علیه و آله و السلم رحلت کردند گفتند که پیغمبر گفته است من ارثی ندارم که وارث داشته باشم.
پس قصۀ جانشینی را پیغمبر صل الله علیه و آله بارها فرموده بودند. یعنی در این بیست و سه سال جایی را پیدا نمی کنید که پیغمبر صل الله علیه و آله حضور داشته است و حرفی بیان فرموده است و روایتی گفته است و در آن مستقیم یا غیر مستقیم اشاره به جانشینی نکرده باشد. برادران ما هم خیلی دوست دارند که ما حنیف را ببریم به جانشینی، میدانید چرا؟ چون ثابت می کنند پس پیغمبر بیست و سه سال تا روز عید غدیر هیچ حرفی راجع به عید غدیر نزده است. بعد وارد مناقشه می شوند، اما اگر بخواهی بگویی بحث جانشینی اصلا مناقشه ندارد باید بگویی که غدیر یک حقیقت دیگری دارد.
مرحوم علامه امینی فرمودند: خشت اول را کج گذاشته اند، خشت اول هم که کج شد، خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا میرود معمار کج! معمار کج رفته است، معمار که کج برود همۀ ساختمان کج می رود نه فقط دیوار. علامه امینی فرمودند که برکه را نشناخته اید که گودال درست شده است. فهم غدیر فهم عاشورا را به دنبال دارد. غدیر را کج کردند و گفتند موضوع جانشینی است. بله در غدیر هم پیامبر صل الله علیه و آله خطبه خوانده است و دربارۀ جانشینی حرف زده است، در جاهای دیگری هم که حرف میزده است دربارۀ ولایت و جانشینی حرف می زدند، در غدیر هم در این رابطه مفصل حرف زده است و آنجا هم گریز به جانشینی و ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام زده است. اما حقیقت غدیر جانشینی نیست چون جانشینی را قبلا بارها گفته است.
علامه امینی در کتاب شریف الغدیر حدیث منزلت را به نقل از هشتاد مورخ اهل سنت نقل کرده است که پیامبر صل الله علیه و آله فرمود نقش و منزلت تو برای من همان منزلت و نقش هارون برای موسی است مگر اینکه او پیغمبر بود.
یک عالم سنی به علامه امینی اعتراض کرد و گفت چه خبر است که محرم و صفر دوماه عزاداری و سینه زنی می کنید؟ علامه فرمودند مؤمن از یک سوراخ چندمرتبه گزیده نمی شود، اگر ما فاطمیه را مثل محرم دو ماه عزاداری کرده بودیم، عاشورا اتفاق نمی افتاد و اگر غدیر را دو ماه جشن می گرفتیم فاطمیه به وجود نمی آمد.
ما نباید غدیر را به دهۀ غدیر اکتفا کنیم از قربان تا غدیر، غدیر باید کل سال بشود، شب هفت محرم اباعبدالله وقتی آب را بستند و ذخیرۀ آب تمام شد آمد مقابل لشگر عمرسعد ملعون و شروع کرد به خطبه خواندن و چند اعتراف از مردم گرفت و یک پلی به غدیر زد، فرمودند شماها قبول ندارید؟ خیلی از شماها در غدیر با پدرم بیعت کردید. چرا امام به غدیر اشاره کردند؟ برای اینکه حقیقت غدیر فقط بیعت با امرالمؤمنین نیست. حقیقت غدیر فقط جانشینی پیامبر نیست. به تعبیر علامه امینی اگر بخواهی غدیر را خوب بفهمی باید خطبۀ غدیر را خوب بخوانید.
در خطبۀ غدیر بیش از پانزده مرتبه درمورد چهارده معصوم صحبت شده است. نزدیک به بیست بار مستقیم و غیر مستقیم حرف حضرت مهدی علیه السلام آمده است. آن چیزی که پیغمبر اکرم صل الله علیه و آله تا روز عید غدیر نفرموده بودند این که ای پیغمبر به مردم بگو از علی علیه السلام تا مهدی علیه السلام همانی هستند که تو هستی، نه که اینها جانشین تو هستند.
علی برای شما همانی است که من هستم نه فقط جانشین! اگر ما به حقیقت غدیر برویم دیگر نمی توانند مناقشه بکنند، چرا اصرار دارند ما به مسئله جانشینی بپردازیم چون می توانند ثابت کنند پیغمبر بیست و سه سال دربارۀ جانشینی حرف نزده است. حقیقت غدیر عینیت چهارده معصوم با رسول خدا است.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار