امروز: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
کد خبر: 16877
تاریخ انتشار: ۶:۱۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۳۰
چاپ این خبر

ازدواج سنتی است الهی، که الهی برگزار نشدنش، مشکلات فراوانی برای خانواده ها به وجود می آورد و موید این مطلب نگاهی به آمار طلاق در خانواده هاست. برآنیم با کمک موجی در وبلاگ ها، سنت های غلطی که این سنت حسنه را مورد هجوم قرار داده اند بررسی شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا ، رهبر معظم انقلاب در دیدار خود با دانشجویان در ماه رمضان سال جاری، با اشاره به اهمیت جایگاه ازدواج در جامعه و لزوم پرداختن جدی به این مسئله از جانب عموم مردم، به سنت های رایج و غلطی که در امر ازدواج در فرهنگ جامعه جاری است توجه نمودند و فرمودند: بعضى از تصورات و سنتهاى غلط در مورد ازدواج وجود دارد که اینها دست‌‌وپاگیر است، مانع از رواج ازدواج جوانها است؛ این سنتها را باید عملاً نقض کرد. شما که جوانید، مطالبه‌‌گرید، پرنشاطید، پیشنهادکننده‌‌ى نقض خیلى از عادتها و سنتها هستید، به نظر من این سنتهاى غلطى را هم که در زمینه‌‌ى ازدواج وجود دارد، بایستى شماها نقض کنید؛

از این رو جامعه مجازی وبلاگ نویسان استان اصفهان «حرف ما» در نظر دارد به مناسبت اول ذی الحجه، سالروز پیوند آسمانی حضرت علی (ع) و حضرت صدیقه طاهره(س) و روز ازدواج، مسابقه وبلاگی با عنوان کدام سنت های غلط؟ برگزار نماید.

علاقمندان می توانند آثار وبلاگی خود را در قالب عکس، فیلم کوتاه و موبایلی، یادداشت، تحقیق، خاطره، تجربه شخصی، طنز، کاریکاتور و … درباره معرفی و تبیین سنت های غلط رایج در ازدواج و هم چنین ارائه راه کار جهت براندازی و نقض این سنت های غلط و معرفی سنت های پسندیده و جایگزین به ایمیل حرف ما harfema.ir@gmail.com (همراه با مشخصات کامل شامل نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، استان و شهرستان محل سکونت، ایمیل و شماره تلفن همراه) ارسال نمایند.

حرف ما” جهت قدردانی از همت و قلم شما، به ۵ اثر برتر جوایز ارزنده ای تقدیم خواهد کرد.

مهلت ارسال آثار تا روز عید سعید قربان می باشد.

بدیهی است به آثاری ترتیب اثر داده خوهد شد که در قالب پست وبلاگ ارائه شود و از تاریخ ثبت وبلاگ حداقل یک ماه گذشته باشد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار