امروز: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
کد خبر: 25517
تاریخ انتشار: ۸:۵۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۸
چاپ این خبر

دبیر سومین کنگره شعر اشراق از امکان حضور تمامی شاعران مسلمان روحانی فارسی زبان از تمامی فرقه‌ها و کشورها در این دوره از این کنگره خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا، حجت‌الاسلام سید عبدالله حسینی که به تازگی با حکم حجت‌الاسلام احمد واعظی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به سمت دبیری سومین کنگره شعر اشراق منصوب شده است، در گفتگو با ما با اشاره به اینکه این کنگره را باید ادامه کنگره سراسری شعر طلاب دانست، اظهار کرد: کنگره شعر طلاب ۲۵ سال قبل ئر مشهد بنیان‌گذاری شد و به نحوی می‌توان گفت رهبر معظم انقلاب اسلامی بنیان‌گذار این کنگره شعر به شمار می‌روند.

حسنی افزود: ایشان با اشرافشان بر حوزه ادبیات و اهتمامی که به گسترش و شکوفایی ادبیات داشته و دارند، مشوق ما در برگزاری کنگره شعر طلاب بودند و همنی مساله منجر به این شد که شاعران زیادی با این کنگره به جامعه ادبی ایران اضافه شدند.

وی افزود: کنگره شعر طلاب به دلایلی چند سالی تعطیل شد و پس از آن در تهران توسط حوزه هنری پیگیری شد و پس از آن برگزاری آن به دفتر تبلیغات اسلامی قم واگذار شد و در نهایت با تصمیم دفتر این کنگره در قالب تازه‌ای با عنوان جشنواره شعر اشراق برگزار شود که امسال سومین دوره‌اش در دست برگزاری در تهران است.

حسینی در همین زمینه گفت: سومین دوره جشنواره شعر اشراق امسال در اوایل آبان‌ماه در تهران برگزار می‌شود و هفته آینده نیز در نشستی خبری جزییات این کنگره اعلام می‌شود.

دبیر سومین کنگره شعر اشراق در ادامه با اشاره به اینکه مدیران کمیته این جشنواره در حال حاضر تعیین و مشغول به فعالیت شده‌اند، گفت:پوستر و فراخوان این دوره از جشنواره در هفته آینده منتشر می‌شود و شیوه ارسال آثار از طریق آن اعلام می‌شود.

به گفته حسینی تمامی شاعران مسلمان روحانی فارسی زبان از تمامی فرقه‌ها و کشورهای می‌توانند اشعار خود را برای بررسی و داوری به این جشنواره ارسال کنند و برگزیده این آثار نیز در پایان کنگره در قالب کتابی نفیس منتشر خواهد شد.

به گفته وی این کنگره با همکاری حوزه علمیه تهران، دفتر خدمات حوزه علیمه، شهرداری تهران، صدا و سیما و  وزارت ارشاد در دست برگزاری است.

منبع: مهر

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار