امروز: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
کد خبر: 27675
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۹
چاپ این خبر
نوانا
استاد حوزه و دانشگاه:

حجت‌الاسلام ریاضت اظهار کرد: متأسفانه در کشور ما با توجه به وضعیت ایجادشده، بعضی از خانواده‌ها به‌جای مهیاکردن شرایط ازدواج جوانان، به خریدن وسایلی همچون خودرو و … اقدام می‌کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی نوا نا، شب گذشته در خیمه عزای حسینی مجمع فرهنگی مذهبی شیداییان آل الله خوراسگان اصفهان حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمود ریاضت بابیان اینکه مکارم اخلاق یکی از جنود عقل است، گفت: برای خروج از جهل و نادانی بایستی به لوازم و ابزار عقل که به آن‌ها جُنود عقل گفته می‌شود مجهز شویم که یکی از محورهای پیام عاشورا در زیارت اربعین آقا اباعبدالله الحسین (ع) می‌باشد.

این سخنران مذهبی بابیان روایتی از امام صادق (ع)، یکی از مکارم اخلاق را وَرَع عنوان کرد و افزود: وَرَع از تقوا جایگاه بالاتری دارد؛ کسانی که وَرَع دارند، علاوه بر اینکه گناه نمی‌کنند و واجبات را انجام می‌دهند، انجام بعضی از حلال‌ها را هم مراعات می‌کنند.

وی در مذمت طلاق که در جوامع مختلف و حتی کشور خودمان گسترش‌یافته گفت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند: منفورترین حلال‌ها نزد خداوند طلاق است.

حجت‌الاسلام ریاضت تصریح کرد: وَرَع نشانه ثبات و تثبیت ایمان در فرد است.

این استاد اخلاق یکی دیگر از مکارم اخلاقی را حیا و آن را به‌عنوان رأس و سَر این مکارم معرفی کرد و بنا بر روایات ریشه‌ی بی‌حیایی را لقمه حرام دانست.

وی با عنوان ازدواج به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقدمات حیا، از خانواده‌ها تقاضا کرد تا شرایط ازدواج آسان را برای همه جوانان مهیّا کنند.

حجت‌الاسلام ریاضت با اشاره به تحقیقات اخیر دانشجویان علوم اجتماعی دانشگاه تهران در خصوص علت تأخیر ازدواج جوانان گفت: بر اساس این تحقیقات یکی از اصلی‌ترین مانع‌ها، پدر و مادر جوانان است که با درخواست‌ها و سختگیری‌های نابجا مانع رسیدن دو جوان به یکدیگر می‌شوند.

وی همچنین اظهار کرد: در زمان حاضر خرج ازدواج بالا نیست، بلکه بَرج (خرج‌های بیهوده و غیرضروری) ازدواج بالا رفته است و متأسفانه در کشور ما با توجه به وضعیت ایجادشده، بعضی از خانواده‌ها به‌جای مهیاکردن شرایط ازدواج جوانان، به خریدن وسایلی همچون خودرو و … اقدام می‌کنند.

این استاد حوزه یکی دیگر از هدف‌ها و پیام عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین (ع) را نگه‌داشتن حیا دانست و تأکید کرد: امروز شمر زمان ما بی‌حیایی است و داعش اسلام بی‌حیایی را به جوامع و جهانیان نشان می‌دهد.

انتهای پیام/ح

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار