امروز: دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
کد خبر: 27833
تاریخ انتشار: ۸:۰۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
چاپ این خبر
نوانا
آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی:

عضو خبرگان رهبری گفت: انسانی که به مقامات اهل‌بیت (س) فکر می‌کند، ناخودآگاه اشک بر چشمانش جاری می‌شود و این نشانه از عَجز انسان در برابر عظمت اهل‌بیت (ع) دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی نوانا، آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در جمع مردم عزادار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حسینیه رضوان خیابان پروین اصفهان اظهار کرد: دو گونه صفات پیرامون اهل‌بیت (س) در زیارت جامعه کبیره مشاهده می‌شود که عبارت‌اند از: یکی صفات مختص به اهل‌بیت (ع) که ما از آن‌ها الگو نمی‌گیریم، چون نمی‌توانیم به آن صورت شویم مثل صفت امامت و دسته دوم ویژگی‌هایی است که شایسته است همه ما از آن‌ها الگو بگیریم و خودمان را به آن‌ها برسانیم.

امام‌جمعه موقت اصفهان مجموعه صفات دسته اول و دوم را دلیل اظهار عشق و ارادت ما به اهل‌بیت بیان کرد و افزود: برای این‌که امام حسین بی‌نظیر در عالم‌اند، مردم برای حضور در اربعین حسینی سختی‌های فراوان را به جان می‌خرند.

وی عنوان کرد: ائمه، معدن رحمت الهی هستند و ما نیز باید از این صفت الگو بگیریم؛ رحمت صفتی است که شامل رحمان و رحیم است، رحمان رحمت موصول و به همه‌کس می‌رسد، اما رحمت رحیمی، ویژه مؤمنین و شیعیان است. رحمت ویژه خداوند به انسان‌های مطیع، دین پذیر، ولایت‌پذیر و تابع خدا عنایت می‌شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن بیان اینکه اشک نشانه عَجز است، تصریح کرد: انسانی که به مقامات اهل‌بیت (س) فکر می‌کند، ناخودآگاه اشک بر چشمانش جاری می‌شود و این نشانه از عَجز انسان در برابر عظمت اهل‌بیت (ع) دارد.

آیت‌الله مهدوی افزود: در زیارت جامعه کبیره آمده، اهل‌بیت ریشه کَرَم و بزرگواری و عنصر بِرّ هستند؛ انسان هر چه نیکی در این دنیا متصور می‌شود، ریشه آن در خاندان اهل‌بیت (ع) است.

وی اظهار کرد: اهل‌بیت (س) پناهگاه جسم و فکر مردم هستند؛ فکر یک جوان را به سمت خدا بردن، بالاترین خدمت است؛ همچنین در توصیه‌ای ادامه داد، نگذارید جوانان در دام ماهواره و شبکه‌های فاسد بیافتند و خدای‌ناکرده از خدا فاصله بگیرند.

این استاد حوزه گفت: همه علوم قرآنی در سینه اهل‌بیت (ع) هست و آن‌ها حافظان اسرار الهی‌اند.

آیت‌الله مهدوی از دیگر صفات اهل‌بیت (ع) در زیارت جامعه کبیره را، دعوت‌کننده به‌سوی خدا، دلیل خشنودی خداوند، گنجینه علم خدا، گرامی داشته شده، قیام‌کننده به امر خدا، عمل‌کننده به اراده الهی و امامانی معصوم و باعث رشد مردم عنوان کرد.

وی در پایان تأکید کرد: برای خشنود کردن خداوند، ائمه را راضی کنید و همه ما نباید معشوقی بالاتر از خداوند داشته باشیم.

انتهای پیام/ح

وافی در تاریخ ۶ام ، آذر ۱۳۹۴:

تیترش خیلی نامناسب بود

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار