امروز: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: 30689
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۶
چاپ این خبر

نیروهای سوری بالاخره موفق شدند با حملات وسیع خود، تروریست ها را در غوطه غربی دمشق به زانو درآرودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا ؛ نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای دفاع ملی موفق شدند بعد از پاکسازی های مستمر خانه به خانه شهرک «داریا» واقع در غوطه غربی شهر دمشق ، بالاخره روز گذشته تروریست ها را به زانو دربیاورند .

داریادریافت نقشه با کیفیت:

طی توافق حاصل شده، تخلیه شهرک داریا از همه افراد حاضر در آن که حداقل پنج و حداکثر هشت هزار نفر است، نباید بیش از چهار روز طول بکشد.

روز گذشته(جمعه) در مرحله نخست حدود ۵۰۰ غیرنظامی به ریف دمشق منتقل و حدود ۳۰۰ فرد مسلح نیز به سوی ادلب فرستاده شدند.

مجموعا ۷۰۰ فرد مسلح بعد از آنکه سلاح سنگین و نیمه‌سنگین و مهمات خود را تحویل می‌دهند به ادلب فرستاده می‌شوند. افراد خارج شده حق انتقال اشیای قیمتی، پول و طلا را ندارند اما می‌توانند سلاح شخصی خود را با خود ببرند.

شهرک «داریا» در غرب دمشق، پس از چهار سال دیروز جمعه پنجم شهریور، به آغوش دمشق بازگشت که بدلیل قرار گرفتن در جنوب فرودگاه نظامی «مزه» از اهمیت بالایی برخوردار است.

داریا از اکتبر سال ۲۰۱۲ محل استقرار چند گروهک مسلح وابسته به «ارتش آزاد» از جمله «لواء شهداء کفرسوسه» و «لواء شهداء الاسلام» بود.

داریادریافت نقشه با کیفیت:

با توجه به اهمیت جغرافیایی این شهرک و نزدیکی آن به دمشق، ارتش سوریه و مشخصا نیروهای لشگر چهارم ارتش سوریه آن را به محاصره درآوردند و روز به روز حلقه محاصره را تنگ‌تر و ارتباط آن با خارج را مسدودتر کردند تا اینکه تمام ارتباط آن با خارج قطع شد.

داریا که قبل از بحران حدود ۲۵۰ هزار نفر سکنه داشت، اندک اندک از سکنه خالی شد تا اینکه فقط وابستگان افراد مسلح در آن ماندند و طبق توافق به «قدسیا» (در شمال داریا) یا «صحنایا» (جنوب داریا) منتقل می‌شوند.

مقام حضرت سکینه(س) دختر امام علی(ع) بنا بر بعضی روایات در این شهرک مستقر بوده و مرقد مطهره طی پنج سال گذشته بر اثر درگیری های بین نیروهای سوری با تروریست های مسلح تقریبا بطور کامل تخریب شده است.

photo_2016-08-27_08-37-00مقام حضرت سکینه(س) بعد از تخریب / سال ۱۳۹۵

صاحب نیوز

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار