امروز: دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶
کد خبر: 31710
تاریخ انتشار: ۶:۳۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۲۰
چاپ این خبر

همزمان با تاسوعای حسینی قافله عزاداری با شعار یا نافذ البصیره از مدرسه امام صادق (ع) تا آسایشگاه جانبازان شهید مطهری به حرکت درآمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا؛ قافله عزاداری مجموعه های فرهنگی و هیئات اصفهان با شعار یا نافذ البصیره در روز تاسوعای حسینی فضای شهر اصفهان را به عطر ساقی دشت کربلا عطرآگین کرد.

مراسم طبق برنامه با قرائت زیارت عاشورا با تجمع مجموعه های فرهنگی و هیئات اصفهان در مدرسه امام صادق (ع) واقع در خیابان چهارباغ عباسی آغاز شد و پس از آن حجت الاسلام و المسلمین نیلی پور به سخنرانی پرداختند.

قافله ی عزاداری از ساعت ۱۰:۳۰ از ابتدای خیابان آمادگاه آغاز و پس از طی خیابان های آمادگاه، فردوسی و کمال اسماعیل به آسایشگاه جانبازان شهید مطهری واقع در خیابان کمال اسماعیل ختم شد. با ورود قافله عزاداری به آسایشگاه جانبازان برنامه عزاداری با اقامه نماز جماعت به امامت حضرت آیت الله مهدوی آغاز شد.

حضرت آیت الله سید ابوالحسن مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری طی سخنانی با اشاره اینکه جانبازان نماد صبر در انجام وظیفه هستند، گفت: درس حضرت ابالفضل علیه السلام به ما در این روز درس صبر در انجام وظیفه است. به میدان رفتند در راه انجام وظیفه دستشان قطع شد تیر به چشمشان خورد و عمود فرق سرشان را شکافت اما ایشان صبر کردند.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان داستانی از شفا گرفتن یک بیمار قطع نخاعی در مجلس روضه ی اباعبدالله علیه السلام از عموم مردم خواستند تا در این مراسم های عزاداری از دعا برای شفا بیماران و جانبازان غافل نشوند.

در پایان آیت الله مهدوی با دعوت از همه ی گروه برای شرکت در اجتماع بزرگ روز عاشورا فرمودند: گاهی سیما نشان می دهد در برخی از شهرها تجمعات بزرگی از عزاداران حسینی تشکیل می شود که انسان لذت می برد. اما جای چنین تجمعی در اصفهان خالی ست و من از همه ی گروه ها و مجموعه های فرهنگی دعوت می کنم که در تجمع فردا در میدان امام شرکت کنند.

در پایان این مراسم ذاکرین اهل بیت کربلایی سید رضا نریمانی و حاج محمد یزدخواستی به مدیحه سرایی در رسای سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و علمدار دشت کربلا حضرت ابالفضل العباس علیه السلام پرداختند.

photo_2016-10-11_17-43-48

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار