امروز: دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: 32585
تاریخ انتشار: ۹:۴۲ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
چاپ این خبر

سید مجید صاحبی پور در گفتگو با خبرنگار نوانا در خصوص موکب هیات رزمندگان در مرز مهران به تشریح فعالیت های این مرکز پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا؛ سید مجید صاحبی پور درباره ی برپایی موکب هیات رزمندگان در مرزمهران توسط هیات رزمندگان اصفهان اظهار داشت: هیأت رزمندگان اسلام در جهت رضایت خداوند و خشنودی ائمه اطهار و پیرو جلسه ای که عزیزان هیات رزمندگان اسلام استان اصفهان داشته اند قرار بر این شده که ما امسال در مرز مهران با توجه به تجربه ای که عزیزان دانشجوی ما سال قبل در مرز مهران داشته اند یک موکب را آنجا برپا کنیم و خدمت رسانی کنیم به زائران اباعبدالله خصوصا زائرانی که بعد از اربعین وارد ایران میشوند. به این دلیل که برای رفتن همه شور و هیجان و شادابی خاصی دارند و با تمامی امکانات از شهر خودشان به سمت کربلا می روند ولی هنگام برگشت خسته هستند و ممکن است از لحاظ غذایی وغیره دچار مشکل باشند. لذا ما تصمیم گرفتیم برای زائران هم هنگام خروج جهت خدمت رسانی به زائران برنامه ای را داشته باشیم و موکب زده شده است موکب هیأت و مجموعه رزمندگان از ۲۵ آبان الی ۵ آذربه زائران اربعین خدمت رسانی خواهد کرد. برآورد ما این بود که بیشترین مرز تردد مهران است و به همراهی و همکاری ما نیاز است. شما تصور کنید ۴۰ یا ۴۵ درصد از مرز مهران بروند ولی ۶۰ در صد ازاین مرز برگردند به احتساب آمار تخمینی و بنابرین پیش بینی ها با مسئولین آستان قدس صحبت شده و به توافق رسیدیم.

وی با اشاره به همکاری این مجموعه با آستان قدس رضوی نیز گفت :نیز طبق برنامه  ریزی های انجام شده هیئت رزمندگان اسلام از زائران با میان وعده هایی مثل: آب، دمنوش، چای، خرما، کیک، میوه، شلغم و لبو پذیرایی خواهد کرد و نکته دیگر این که خود آستان قدس رضوی آشپزخانه ای ایجاد کرده که روزی ۱۵۰ هزار غذا پخت میکند که هم به زائرین و هم به خدمه آن موکب ها ارئه خواهد شد. یک تیم پزشکی هم ابراز تمایل کردند که با تمامی تجهیزات در موکب رزمندگان مستقر کنیم ولی عزیزان آستان قدس در نظر دارند که اگر از استان های دیگر هم تیم پزشکی آمدند ما همه این تیم های پزشکی را در قالب یک اجتماع و سایت پزشکی در موکب مستقل جهت خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) مستقر کنیم که متمرکز باشند..

صاحبی پور با تشریح برنامه های فرهنگی مجموعه رزمندگان گفت: بسته های فرهنگی با شامل ادعیه و لوح فشرده با موضوع  تهاجم فرهنگی و موضوعات مرتبت با زیارت اربعین و ….از طرف هیات محترم بنی فاطمه اصفهان واقع در خیابان ابن سینا  تهیه و تنظیم شده و در بین زائران توزیع میشود و برنامه های فرهنگی نظیر مداحی و نماز جماعت پخش نماهنگ های فرهنگی از آثار استان اصفهان و برنامه های مذهبی استان را به نمایش میگذاریم  و از همه مهمتر بیانات حضرت امام خامنه ای را بصورت کتابی و دفترچه ای  و صوتی به دست زائران میرسانیم.

وی افزود: حدودا ۴۰ نفر خدام در موکب رزمندگان اسلام اصفهان به غیر از طباخ ها ونانواها و… مستقر خواهند شد. که ۲۰ نفر برای پذیرایی و حدود ۲۰ نفر نیز برای توزیع غذا هستند. برای زائران موکب صحن امام رضا(ع) با ظرفیت ۵۰۰۰ نفرآماده است. حقیقتا همه ی خدام موکب به اشتیاق خدمت به زائران اباعبدالله فعالیت خواهند کرد و این مهم است که با تمام وجود در حال خدمت رسانی خواهند بود. چون ثواب این کار را کمتر از زیارت نمیدانند.

امسال سال دوم ما در بحث خدمت رسانی است  به زائران که سال قبل در کربلا موکب داشتیم ولی امسال  در مرز مهران مستقریم البته مشکلات مالی درآنجا بود و در این مکان هم مشکلات مالی است مثلا همینمکان ۱۰۰ میلیون بابت آن باید پرداخت کنیم که بانیان و مردم عزیز میتوانند در این امر مهم ما را یاری کن

مسئول موکب هیئت رزمندگان اسلام در پایان در خصوص زیارت اربعین گفت: که این راهپیمایی عظیم اربعی در زمان صدام ملعون هم بوده است  در قدیم ولی از ترس ماموران امنیتی و رژیم بعث عراق  از راه های مختلف از بیابان ها میرفتن و جقدر این زائران در گذشته  عاشق بوده اند که این راه را شاید صدهها کیلومتر دورتر از کربلا  دور میکردند که به ماموران  برخورد نکنند …الحمدالله بعد از سرنگونی صدام و آرامشی که عراق پیدا کرده  این راهپیمایی بصورت علنی شد و جنبه ی جهانی پیدا کرد ونه فقط از ایران و عراق نه بلکه از صد ها کشور، شیعیان در این مراسم شرکت می کنند که این خود عزمت خون امام حسین را نشان میدهد ؛عزمت شیعه و تاریخ شیعه را نشان میدهد که شیعه در همه گذر های تاریخ سربلند بوده است و خواهد بود و فقط به برکت خون امام حسین(ع). لذا بدین سبب حضرت امام خمینی (ره) فرمودند این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است .. و ما هرسال به این نکته پی می بریم.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار