امروز: یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: 32592
تاریخ انتشار: ۹:۰۵ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
چاپ این خبر
سید رضا نریمانی :

کربلایی سید رضا نریمانی در گفتگو با نوانا: راهپیمایی اربعین یک امتحان و آمادگی است برای ظهور حضرت حجت ارواحنا له الفدا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوانا؛ ذاکر اهل بیت علیهم السلام کربلایی سید رضا نریمانی در مصاحبه با خبرنگار نوانا در رابطه با زیارت اربعین گفت : عظمت و چرایی زیارت اربعین  در کلام ائمه ی ما نهفته است و پایه گذار این حرکت حضرت زینب سلام الله علیها بوده اند. سال به سال هم این راهپیمایی پور شور تر و با عظمت تر برگزار خواهد شد. این وعده ی خدای متعال است که به خاطر این فداکاری امام حسین علیه السلام نه تنها قیام ایشان فراموش شود بلکه روز به روز با عظمت تر و با شکوه تر نیز برگزار خواهد شد. در زمان ظهور امام زمان خود را فرزند امام حسین علیه السلام معرفی می کنند پس ما هم باید با گسترش عزاداری امام حسین علیه السلام ایشان را به جهانیان معرفی کنیم تا زمانی که نام امام حسین علیه السلام برده می شود جهانیان ایشان را بخوبی بشناسند. و این حرکت اربعین هم می تواند پایه گذار ظهور امام زمان خواهد شد. این شور و جاذبه ی حضرت اباعبدالله است که همه ساله مردم را به زیارت اربعین تشویق و ترغیب می کند. این راهپیمایی یک امتحان است و آمادگی برای ظهور حضرت حجت ارواحنا له الفدا ست.

سید رضا نریمانی با اعلام این مطلب که دشمن در تلاش است تا مانع برگزاری باشکوه این راهپیمایی عظیم شود گفت: در طول این مسیر هم دشمن در قالب تشیع انگلیسی در حال فعالیت است هزینه های سنگینی را می پردازند. باید نوع نگاه ها از راهپیمایی اربعین به عنوان یک سفر زیارتی به یک حرکت سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تغییر کند. فقط یک زیارت نیست. این حرکت با توجه به حضور افراد از کشورهای مختلف و حتی گاهی مشاهده می شود افراد غیر مسلمان در این راهپیمایی هم شرکت می کنند پس وظیفه ی ماست که از این ظرفیت نهایت استفاده را ببریم و چهره ی اصلی یک مسلمان شیعه را نشان دهیم. دشمن هم در تلاش است که در جاهای مختلف مثل سوریه و عراق از مسلمان یک چهره ی خشن نشان دهد. توصیه ی من به دوستانی که در این راهپیمایی شرکت می کنند این است که با عمل و رفتار خود مبلغ و مروج اسلام ناب باشیم. سعی کنیم اخلاق و رفتار ما مروج اتحاد بین مسلمین باشد.

وی در پایان در توصیه ای به زائران اربعین گفت: من خواهشم از زائران اربعین این است که در برخورد با تشیع انگلیسی این است که به دور از جنجال و مجادله کردن روشنگری کنند. زمانی که علم امام حسین علیه السلام برافراشته می شود همه دور آن جمع می شود و همه به دنبال نام امام حسین علیه السلام جذب می شوند اما عموم مردم توجه ندارند که این علم را چه کسانی و با چه اهداف برافراشته اند چه بسا این علم را انگلیسی ها برافراشته باشند. هستند در میان این افراد کسانی که حقیقتا از روی جهالت دنبال روی تشیع انگلیسی شده ان. می توان با منطق و بیان روشنگری کرد. یکی از بزرگترین سوالات ما از جریان تشیع انگلیسی این است که چرا در مقابل دفاع از حریم اهل بیت در عراق و سوریه ساکت اند؟

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار