امروز: یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 37764
تاریخ انتشار: ۲:۱۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
چاپ این خبر
مداح اهل بیت(ع) اصفهانی تاکید کرد:

قمیان اظهار کرد: اگر شخصی مطالعات دینی خوبی داشته و در موضوع امام شناسی مطالعات کافی داشته باشد در مسیر ولایت متزلزل نمی شود.

؛ علی قمیان مداح و ذاکر اهل بیت و کارشناس ارشد علوم قرآن و حدیث، در ارتباط با جایگاه مداحی و شعر خوانی در جامعه گفت: محتوای اشعار باید در امتداد تبیین معارف اهل بیت (علیهم السلام) باشد و صرف پرداختن به برخی از اوصاف جزیی و احساسی موجب تقویت دانش افزایی مردم نخواهد شد.

قمیان خاطر نشان کرد: شور و احساسات زیادی در بسیاری از اشعار، ذکر شده ولی متأسفانه از درک و شعور واقعی فاصله دارند و در جلسه های مردم با معارف واقعی اهل بیت(علیهم السلام) آشنا نمی شوند.

این مداح اهل بیت در خصوص آسیب های حال حاضر در هیئات مذهبی به فاصله بین پیشکسوتان و جوانان در این عرصه اشاره کرد و گفت: ایجاد و فاصله بین پیشکسوتان این عرصه با جوانانی که سالهای زیادی نیست که در این میدان وارد شده اند می تواند یکی از بزرگترین مشکلات جلسات به شمار رود.

این کارشناس علوم قرآن و حدیث در ادامه مشکلات آسیب های موجود در هیت های مذهبی به کاهش روز افزون جلسات قرآن اشاره کرد و تصریح کرد:مشکل دیگری که وجود دارد کثرت کمی جلسات هیئتی و کاهش روز افزون جلسات قرائت قرآن است.

به گفته وی، در تمامی جلسات مذهبی تعامل و احترام پیر غلامان، پیشکسوتان، جوانان، نوجوانان و در حاشیه نرفتن امور قرآنی و جلسات قرآنی می تواند نقاط قوتی در این زمینه محسوب شود و همچنین مطالعه بیش از پیش هر مداح و ذاکر از منابع معتبر باعث پیشرفت روز افزون جلسات و هیئات مذهبی خواهد شد.

این مداح اهل بیت(علیهم السلام) مطالعات کافی درباره امام شناسی را راهکار مناسبی برای عدم تزلزل در بحث ولایت فقیه دانست و در خصوص جایگاه ولایت فقیه در جلسات دینی تاکید کرد: اگر شخصی مطالعات دینی قوی و بروز داشته و در خصوص امام شناسی مطالعات کافی داشته باشد در این بخش متزلزل نمی شود.

وی نقش مداحان را در انتخابات حائز اهمیت دانست و گفت: از آنجایی که هر مداحی قطعاً طرفداران خاص خود را در جامعه دارد و همچون رهبر یک گروه قلوب افراد زیادی را به سمت خود متمایل کرده می تواند در سوق دادن افراد جامعه به سمت افراد شاخص و الگو، مدبرانه عمل کرده و گزینه برتر را به دیگران معرفی کند.
وی ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه، افزود: ماه رجب و شعبان مقدمه بهره وری و استفاده مطلوب از ماه مبارک رمضان بوده و هر کس در این دو ماه توانسته باشد خوب بندگی کند، قطعاً ماه رمضان متفاوت تر از سالهای گذشته در انتظار او خواهد بود.

انتهای پیام/ مادحین/ گ.ف

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار