امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 37866
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
چاپ این خبر
هیئت فاطمیه احمدآباد اصفهان؛

آشنایی با هیئت های شاخص و فعال استان اصفهان که دارای فعالیت های اثرگذاری در زمینه های فرهنگی و مذهبی هستند برای عموم جامعه هستند خالی از لطف نیست.

 امروزه هیئت های فرهنگی و مذهبی یکی از پایگاه های مناسب برای تربیت و آموزش جوانان در زمینه های اخلاقی، اعتقادی، مذهبی و فرهنگی هستند.

نقش موثر هیئت هایی که در زمینه های فرهنگی و مذهبی برای ارتقاء سطح آگاهی و بصیرت مردم و همچنین حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره امام(ره) و شهدا فعالیت می کنند را نباید نادیده گرفت. ما نیز قصد داریم با معرفی این هیئت ها، زمینه ساز حضور و فعالیت جوان ها و نوجوان ها در آن مکان ها باشیم.

هیئت فاطمیه احمدآباد از مجموعه های موفق و فعال در استان اصفهان است. این هیئت واقع در مسجد ایلچی است. هیئت فاطمیه احمدآباد سابقه زیادی در عرصه فعالیت های مذهبی دارد و تعدادی از بزرگان و فعالان مسجد و محل در برپایی این هیئت نقش داشته اند.

جلسات هیئت بصورت مناسبتی در ایام محرم، فاطمیه و ولادت حضرت زهرا و  مناسبت های اهل بیت(ع) است. در این هیئت فعالیت های فرهنگی و مذهبی نیز به همراه پایگاه بسیج مسجد صورت می گیرد. می توان به حضور فعال هیئت در بسیاری از مراسمات در سطح استان مانند ایام الله ۲۲ بهمن و دیگر برنامه ها اشاره کرد.

یکی از ویژگی های هیئت فاطمیه احمد آباد، خدمت گزاری اهل بیت(ع) و با اخلاص بودن است. این هیئت نیز دارای شهیدان عزیزی است که در راه خدا و انقلاب به جبهه رفتند و به شهادت رسیدند و نام و یاد آنها در این مجموعه زنده نگه داشته شده است.

در این هیئت اقدام ها و برنامه های مناسبی برای جذب جوانان و نوجوان انجام گرفته است. حاج اکبر خمسه از مداحان و پیرغلامان اهل بیت(ع) و عضو فعال هیئت فاطمیه احمدآباد در ارتباط با موضوع جذب جوانان می گوید: یک هیئت باید به گونه ای باشد که با اخلاق و رفتار نیکو جوانان را جذب کنند.

این مداح اهل بیت(ع) در توصیه ای خطاب به مداحان جوان گفت: مداحان جوان با تقوا باشند و نماز اول وقت را حتما مورد توجه قرار دهند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار