امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 37883
تاریخ انتشار: ۲:۳۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
چاپ این خبر
مداح اهل بیت(ع) اصفهانی تاکید کرد:

امیر ملکی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) پیرامون جایگاه مداحی در جامعه عنوان کرد: امروزه مداحی علم وتجربه است و همیشه به دوستان در کلاس های آموزش مداحی می گویم، در مداحی تا آخرین جلسه که خداوند متعال اجازه خواندن به شما می دهد، می توان تجربه کسب کرد.

امیر ملکی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) پیرامون جایگاه مداحی در جامعه عنوان کرد: امروزه مداحی علم وتجربه است و همیشه به دوستان در کلاس های آموزش مداحی می گویم،  در مداحی تا آخرین جلسه که خداوند متعال اجازه خواندن به شما می دهد، می توان تجربه کسب کرد.

وی در خصوص فضائل و زیبایی های ماه مبارک رمضان گفت:خداوند توفیقی به ما داده است که با همه وجود آن گناهانی که در طول سال مرتکب می شویم، بازهم خداوند بنده نوازی می کند. خداوند بار عام در این ماه عطا می کند و این بدان معنی است که کاری به خوبی یا بدی کسی ندارد و کریم یکی از صفاتش این است که درب خانه اش بر روی همه باز است.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به سخنان بزرگان و علما پیرامون فضائل ماه مبارک رمضان گفت:ما از علما و بزرگان بسیار در خصوص اعمال و رفتار در ماه مبارک رمضان می شنویم، ولی متاسفانه خیلی کم به آن عمل می کنیم وعلت ان نیز بخاطر محبت به دنیا است، حب دنیا به دلایل گوناگون.

ملکی مسئله سکولار در بین هیئت ها و مداحان را مهم دانست و اظهار کرد:مداح باید سیاسی باشد، مداحی که سیاسی نباشد جلسات آن اثر آنچنانی که باید داشته باشد ندارد. چراکه در زیارت جامعه کبیره به این مسئله اشاره شده است ودر کل، دین و سیاست مکمل همدیگر هستند.

این مربی کلاس های آموزش مداحی، موضوع آسیب شناسی در حوزه مداحی را مرتبط به اهل فن و متخصصان حوزه مداحی دانست و افزود: ما باید زیبایی های مداحی را برای مردم بگویم تا خود آسیب ها پیدا شوند وسپس محوگردند.

وی گفت: بزرگترین آسیب در حوزه مداحی این است که بعضی از مداحان، استاد ندیده اند. همچنین مداحان در جلسات اهل بیت(ع) هزینه ای تعیین نکند و لذا آنچه که به عنوان هدیه به آنها داده می شود را برای تبرک و بهره بردن بگیرند.

ملکی مداحی را علم و تجربه دانست و عنوان کرد: مداحی علم و تجربه است، تجربه را در پای منبر بزرگان و در جلسات بهره می بریم اما علم را باید برویم در پای درس استاد و آن را یاد بگریم. متاسفانه خیلی ها علم در مداحی ندارند ولذا با نداشتن علم، بصیرت در مداحی را نیز ندارند و در مباحث سیاسی ورود پیدا نمی کنند.

این مداح اهل بیت(ع) ضعف در مداح را جدا از مسائل مربوط به جایگاه مداحی دانست و اظهار کرد: امروز در جامعه اگر من به عنوان مداح یک اشتباهی را انجام دادم، آن را به همه مداحان نسبت می دهند و مشکل آن است که بعضی از مردم شخص گرا هستند. من به عنوان مداح اگر خطا کردم، از چشم شخص من ببیند، نه از شخصیت من. شخصیت من مداحی است و در جامعه ما را به عنوان نوکر اهل بیت(ع) می شناسند ولی شخص من ممکن است خطاهایی نیز داشته باشد که نباید چنین باشد و باید به حداقل برسد.

وی درپایان گفت: داشتن بصیرت راه را به انسان نشان می دهد و ان شاءالله خداوند کمک کند تا آخر در راه اهل بیت(ع) ثابت قدم باشیم.

امیر ملکی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) از اساتید دوره های آموزش مداحی در خانه مداحان است. وی در محضر اساتید مطرح کشوری واستانی همچون: حاج سعید حدادیان، حاج مرتضی طاهری، حاج صادق آهنگران، حاج محسن طاهری و حاج رسول میرباقری بهره برده است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار