امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 37907
تاریخ انتشار: ۱:۱۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
چاپ این خبر
مداح ایثارگر و فعال فرهنگی، مذهبی و اقتصادی

عباس زاده مداحان را به داشتن تقوا و اخلاص توصیه کرد و گفت: مداحی که با تقوا و اهل عمل باشد، خداوند و ائمه اطهار اثر به کلام آن می دهند که اگر در پیرامون مسائل اخلاقی، اشعاری را بخواند اثر گذار خواهد بود.

مداح ایثارگر حاج جلال عباس زاده مداحی را از سال ۱۳۵۷ شروع کرده و در محضر استاد حاج مرشد عبدالله عطایی معروف به مرشد عبدالله شیخ الاسلام فرزند آیت الله شیخ الاسلام فرا گرفته است.

عباس زاده متولد محله طوقچی اصفهان است و حدود۴۰ سال است که در هیئت حسینیه امام خمینی طوقچی فعالیت های مداحی، فرهنگی و مذهبی انجام می دهد.

وی همچنین در مجموعه بیت الزهرا عباس زاده، که منزل پدری ایشان است و در سال ۱۳۸۴  به همت خود و برادران اش رسما به حسینیه تبدیل شد فعالیت می کند.

عباس زاده در دوران دفاع مقدس حضور فعال داشته است و در قسمتهای کردستان، خوزستان، دانشگاه جندی شاپور اهواز در واحد تدارکات، سوسنگرد، بستان، فاو از انقلاب و اسلام در برابر دشمن متجاوز دفاع کرده است.

این مداح ایثارگر برای جذب جوانان و نوجوانان علاقمند به مداحی کلاس های آموزش مداحی درمدت۵ سال بر پا کرده است.

وی از مداحان فعال و موفق در استان اصفهان است و به عنوان یکی از فعالان اقتصادی در زمینه تولید آرد به عنوان(مدیر عامل کارخانه شکوفه آرد اصفهان) مشغول به فعالیت و خدمت رسانی به مردم است.

جلال عباس زاده در توصیه ای خطاب به مداحان جوان گفت: مداحان جوان وتازه وارد به عرصه مداحی، این حرفه را برای خود شغل قرار ندهند. مداح باید برای خودش شغل داشته باشد و مداحی را درکنار کارهای عبادی قرار دهد.

وی مداحان را به داشتن تقوا و اخلاص توصیه کرد و گفت: مداحی که با تقوا و اهل عمل باشد، خداوند و ائمه اطهار اثر به کلام آن می دهند که اگر در پیرامون مسائل اخلاقی، اشعاری را بخواند اثر گذار خواهد بود. همچنین اگر در مورد ولایت اهل بیت(ع)، اهل مطالعه و تحقیق باشد و به آیات و روایات که در شان ائمه اطهار رسیده است آگاهی، ایمان و عقیده کامل داشته باشد وقتی مدح آن بزرگواران را می خواند اثر مضاعف دارد.

ایشان در حیطه کار فرهنگی در کلاس های خود بر روی مسئله تقوا تاکید دارد و مداحان را به ذکر وعبادت و نماز اول وقت توصیه می کند.

این مداح اهل بیت(ع) مداحی را علاوه بر برخوردار بودن از، اطلاعات، اشعار و صدای خوب، موضوع مهم دیگری به نام اثرگزاری دانست و عنوان کرد: یکی از نکات مهم در مداحی اثرگزاری است و این مورد را در عبادت، نماز اول وقت، مانوس بودن با قرآن و روایات اهل بیت(ع) می دانم.

از فعالیت های این مداح ایثارگر در دوران دفاع مقدس علاوه برحضور فعال در جبهه ها، مداحی در منطقه فاو و اروندرود است و همچنین فعالیت در حوزه تدارکات و جمع آوری کمک ها برای جبهه، در توشه کار خود دارد.

مجموعه بیت الزهرا به همت برادران عباس زاده در طول سال ۱۱۰ جلسه( تمام شبهای جمعه، دهه عاشورا، دهه فاطمیه، جشن عید غدیر، جشن ولادت امام حسن عسکری و از شب اول ماه مبارک رمضان تا شب ۲۳ این ماه همراه با نماز جماعت و توزیع افطار) برنامه های فرهنگی، مذهبی و توسل به اهل بیت(ع) دارند.

عضو فعال بیت الزهرا با اشاره به برگزاری مراسم شبهای ماه مبارک رمضان وتوزیع افطاری دربین روزه داران گفت: در مجموعه بیت الزهرا هر شب حدود ۱۵۰۰ الی ۲هزار پرس غذا دربین روزه داران توزیع می شود، این برنامه تا شب ۲۳ ماه مبارک رمضان برقرار است. دراین مراسم برنامه های گوناگونی اعم از قرائت قرآن، تفسیر قرآن توسط اساتید مجرب، سخنرانی خطبای برجسته و مداحی مداحان اهل بیت(ع) صورت می گیرد.

این عضو فعال اقتصادی در خصوص موضوع اقتصاد مقاومتی و اقدامات صورت گرفته در حوزه تخصصی خود(تولید آرد)گفت: ما در حوزه کار خود که تولید آرد و نان به عنوان یکی از غذاهای ضروری مردم است فعالیتهای خوبی انجام داده ایم. من به عنوان یک بسیجی در سازمان بسیج مداحان در حوزه اقتصاد مقاومتی طرح هایی برای کاهش ضایعات نان، ارتقاء سطح کیفیت نان و دور ریزی کم آن ارائه داده ام.

عباس زاده در ارتباط با اشعار به زیارت جامعه کبیره، شان و مقام بالای اهل بیت(ع) اشاره داشت و اظهار کرد: زیارت جامعه کبیره که از زبان امام هادی بیان شده، یک دوره امام شناسی و مدح والائی از اهل بیت (ع) است و چنانچه مداحان به معنای این زیارت توجه کنند خیلی از اشعار را نمی خوانند.

وی در ادامه گفت: مداحان در مداحی از اشعار سطح پایین استفاده نکنند و بهتر است از اشعار پر مغز، خوب  و شیوا استفاده شود. اینجانب در مداحی از اشعار شاعران همچون: حافظ، سعدی، صغیر، شکیب، گلزار، ذاکر، حکیم قاآنی، موزون، سازگار، موید، همایی، سینا، صائب تبریزی، رسا و شهریار استفاده می کنم و اشعار را از همان دوران ابتدا، حفظ می خواندم البته مداحان جدید نیز به حفظ شعر اهتمام بورزند.

 

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار