امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 37910
تاریخ انتشار: ۲:۳۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۸
چاپ این خبر
هیئت حسینیه امامزاده هارونیه با زمینه ای فرهنگی، مذهبی و ولایی

درشب تولد امام حسن مجتبی، پایگاه مقاومت شهید اژه ای با همکاری هیئت حسینیه امازاده هارونیه، حدود ۵ هزار پرس غذا برای افطار به مکان های معین از طریق ارائه حواله به مسئولین آن مکانها جهت اطعام داده می شود.

قدمت هیئت حسینیه هارونیه به جهت وجود مبارک امامزاده هارون بن موسی بن جعفر(ع)، چندصد ساله است و دارای سابقه بسیار زیاد در امر فعالیت های مذهبی توسط بزرگان و شخصیت های مذهبی و فرهیخته است.

ازگذشته تا بحال تمام هیئت ها در روز عاشورا(قبل از انقلاب) و بعد از انقلاب با توجه به افزایش و استقبال بسیار زیاد مردم، روز تاسوعا نیز به برنامه میزبانی از هیئت های عزاداری اضافه گردید و بنابراین تاسوعا و عاشورا هیئت ها به این مکان مقدس امامزاده هارونیه که هیئت نیز در آن مستقر است آمده و عزاداری باشکوهی انجام می دهند. افراد بسیار زیادی از بزرگان، از گذشته و حال در برپا نگه داشتن این هیئت نقش داشته اند.

جلسات هیئت در طول سال( شبهای جمعه) برقرار است. همچنین در ایام ماه مبارک رمضان مراسم قرائت دعای ابوحمزه ثمالی در شبهای جمعه از نماز مغرب و عشاء الی ساعت ۱۲ شب در امامزاده هارونیه برقرار است.

مهمترین خصوصیت هیئت و مسئولین حسینیه امامزاده هارونیه، ولایتی و پیرو ولی فقیه بودن است. از جمله فعالیت های فرهنگی در راستای حفظ و زنده نگه داشتن یاد خاطره شهدا هشت سال دفاع مقدس برگزاری یادواره ۲۳۰۰۰شهید شهر اصفهان و شهدای محله بوده است. هیئت حسینیه امامزاده هارونیه حدود ۳۴ شهید که از عزیزان محله بودند تقدیم اسلام و انقلاب کرده است و یکی از برجسته ترین شهدای این محل که در حادثه هفت تیر به شهادت رسیدند حجت الاسلام علی اکبر اژه ای هستند. این هیئت ماهانه یک بار دیدار از خانواده شهدا را در دستور کار خود دارد. این هیئت در دوران دفاع مقدس نقش بسزایی داشته است و پایگاهی برای اعزام رزمندگان به جبهه های نبرد حق علیه باطل بوده است و در صحن امامزاده اتاق هایی در دوران جنگ تحمیلی برای تدارکات، تهیه و دوخت لباس برای رزمندگان صورت گرفته است. در دوران رژیم پهلوی، هیئت حسینیه امامزاده هارونیه نقش بسزایی در آگاهی و هدایت مردم بسوی انقلاب ومبارز با طاغوت داشته است.

این مجموعه فرهنگی و مذهبی در ادامه فعالیت های ارزشی خود، اقدام به تهیه ی کتاب، قرآن، مفاتیح برای هیئت و همچنین برگزاری کلاس های آموزشی قرآن و مداحی در مجموعه کرده است. فعالیت های هیئت حسینیه امامزاده هارونیه در زمینه های دیگر، شامل حضوری پر شور در مراسمات و با توجه به ایام ماه مبارک رمضان در راهپیمایی روز قدس به همراه پایگاه مقاومت شهید علی اکبر اژه ای است. برنامه شب های قدر هیئت حسینیه امامزاده هارونیه در مسجد امام علی(ع) که در مجاور امامزاده است با حضور جمع کثیری از مردم شهید پرور اصفهان برگزار می شود. نوجوانان و جوانان استقبال خوبی از مراسمات در ایام مختلف سال و در شبهای قدر به عمل می آورند.

خیریه امام رضا(ع) از جمله مجموعه های فعال در اصفهان، که زیر مجموعه هیئت حسینیه امامزاده هارونیه است و در آن به امور کارهای خیر برای نیازمندان می پردازند. از جمله چهره های ورزشی و محبوب نیز در این هیئت مانند آقای محمد ساکت فعالیت دارند. هیئت حسینیه امامزاده هارونیه در ایام نوروز نیز خدمات خوبی به مسافران که به اصفهان آمده اند و در صحن امامزاده حضور پیدا کرده اند داده است. این  هیئت در طول سال برنامه های اردویی زیارتی به اماکن مقدس و حرم ائمه معصومین داشته است.

محمد علی حسینی مداح اهل بیت(ع) و عضو فعال هیئت گفت: در شب تولد امام حسن مجتبی، پایگاه مقاومت شهید اژه ای حدود ۵ هزار پرس غذا برای افطار به مکان های معین از طریق ارائه حواله به مسئولین آن جهت اطعام داده می شود و هیئت نیز دراین امر خیر فعالیت می کند.

این مداح اهل بیت(ع) خطاب به مداحان ودیگر اقشار مذهبی گفت: مداحان به نماز اول وقت اهتمام بروزند و جلسات خود را به گونه ای تنظیم کنند که نماز صبح آنها قضا نشود.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار