امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38123
تاریخ انتشار: ۹:۳۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
چاپ این خبر
بیانیه سازمان بسیج مداحان

حجاب همواره برای زن کرامت حریت و لباس ارتباط سالم اجتماعی است و موید و مجوز رفتار مبتکرانه زنان است و به آنها ابهت و عظمتی می بخشد تا به وسیله آن این مفهوم را به جامعه منتشر سازند که زن انسان مستقلی است و در انتخاب شکل ظاهری خود اراده و اختیار دارد و در این زمینه در برابر هیچ تحمیلی از سوی مردان جامعه سر فرود نمی آورد و طراحان مدهای گوناگون و مواد مصرفی نمی توانند رفتار ظاهری آنان را در جامعه تعیین نمایند

چادر بهترین نوع حجاب است؛ یک نشانه ملی ماست؛ هیچ اشکالی هم ندارد؛ هیچ منافاتی با هیچ نوع تحرکی هم در زن ندارد.

مقام معظم رهبری۷۰/۱۰/۰۴

یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ۚ ذَٰلِکَ أَدْنَىٰ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ ۗ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا(۵۹ احزاب)

ای پیامبر به همسران و دخترانت و زنان مومنان بگو:جلباب ها، روسری های بلند، یا چیزی شبیه چادر خود را بر بدن خویش فرو افکنند این کار برای آن که شناخته نشوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین اصفهان:چادر بهترین نوع حجاب است؛ یک نشانه ملی ماست؛ هیچ اشکالی هم ندارد؛ هیچ منافاتی با هیچ نوع تحرکی هم در زن ندارد. مقام معظم رهبری۷۰/۱۰/۰۴

۲۱ تیر روز حجاب و عفاف یادآور مجاهدت و ایثار کسانی است که با نثار خون خود در برابر توطئه های دشمنان ایستادند و نگذاشتند چادر و پوشش برتر زن ایرانی که حاصل قرن ها و هزاره ها است به یغما برود.

حجاب همواره برای زن کرامت حرّیت و لباس ارتباط سالم اجتماعی است و موید و مجوز رفتار مبتکرانه زنان است و به آنها ابهت و عظمتی می بخشد تا به وسیله آن این مفهوم را به جامعه منتشر سازند که زن انسان مستقلی است و در انتخاب شکل ظاهری خود اراده و اختیار دارد و در این زمینه در برابر هیچ تحمیلی از سوی مردان جامعه سر فرود نمی آورد و طراحان مدهای گوناگون و مواد مصرفی نمی توانند رفتار ظاهری آنان را در جامعه تعیین نمایند.

در اسلام پوشش زن نه برای تخفیف، بلکه برای اعتلای شخصیت اوست و برای آن که زنان در برابر مردان نامحرم خود را حقیر و ذلیل نبینند، تکبر را برای آنان جایز دانسته و اجازه داده که زن با درک کرامت نفس خود، نه تنها تمام تحقیرهای تاریخی خود را نفی کرده، بلکه عزت نفسی پایدار در برابر مردان بیگانه بیابد تا بتواند امور اجتماعی و مراودات خود را در سطحی مطلوب به انجام رساند.

حجاب(چادر)به منزله پرچم است که نشانه حیات اجتماعی اسلام است و مسئولیت و افتخار برافراشته نگهداشتن این پرچم، همچنان بر دوش بانوان مومن و مسلمان است. در اهمیت حجاب همین بس که بسیاری از شهدا در وصیت نامه های گران قدر خود بر رعایت آن تاکید کرده اند.

پرداختن به مسئله حجاب و ضرورت الگو گیری از فرهنگ ناب فاطمی در عصر امروز، از عمده ترین ضرورت های فکری و فرهنگی در حال حاضر است. حجاب” نه” بزرگ انسان به فرهنگ برهنگی و استثمار است.

سازمان بسیج مداحان استان اصفهان ضمن دعوت از خواهران و برادران مومن و با بصیرت اصفهان جهت شرکت در مراسم روز عفاف و حجاب که در ۲۱ تیر ماه در میدان حضرت امام خمینی(ره) برگزار می گردد. بد حجابی و بدپوششی برخی از جاهلان و غربزدگان را محکوم نموده و به دفاع از حریم خانواده در کنار بیان مدح و منقبت اهل بیت(ع) جهت حفظ میراث حضرت فاطمه الزهرا(س) یعنی چادر تلاش خواهیم نمود.

انتهای پیام/مادحین

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار