امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38453
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۱۳
چاپ این خبر
سید روح الله حسینی:

حسینی به موضوع انتخاب الگو در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد و اظهار کرد: اگر خواستید کسی را برای الگو انتخاب کنید، فردی را انتخاب نکنیدکه فقط شور می خواند، بلکه کسی را انتخاب کنید که اهل مناجات و روضه نیز باشد و وقتی به دنبال آن رفتید در خط دهی به شما خط ولایی شدن و خط معرفت بدهد.

سیدروح الله حسینی مداح و ذاکر اهل بیت(ع) تنها به دنبال سبک رفتن در مداحی را نوعی آسیب های موجود در مداحی عنوان کرد و گفت: آسیب مداحی در این است که بعضی از عزیزان نوجوان یا جوان که به سمت مداحی آمدند به دنبال سبک ها رفته اند.

این مداح اهل بیت(ع) یادگیری مداحی را در کلاس درس استاد، موضوع مهمی دانست و بیان کرد: اعتقاد بسیار زیادی به یادگیری در پای درس استاد دارم. اینکه یک سخنران بگوید، اعتقاد به زندگی بدین صورت است و این کار درست یا اشتباه است نکته مهمی است.

 

وی در ادامه افزود: بنده در پای منبر امام حسین(ع) بزرگ شدم و از رهنمود های پدرم که از وعاظ بسیار خوب هستند و در شروع و پیشرفتم بسیار موثر بودند و تاثیر زیادی در زندگی ام داشتند مداحی را یاد گرفتم. پای منبر بودن برای هر شخصی درس زندگی است، تا اینکه بتوانیم مسیر درست را انتخاب کنیم. به عنوان مثال وقتی در محضر استاد حاج سعید حدادیان  بودم خیلی از نظر اخلاقی و معرفتی این کلاس درس عالی بود.

حسینی به موضوع انتخاب الگو در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد و اظهار کرد: اگر خواستید کسی را برای الگو انتخاب کنید، فردی را انتخاب نکنیدکه فقط شور می خواند، بلکه کسی را انتخاب کنید که اهل مناجات و روضه  نیز باشد و وقتی به دنبال آن رفتید در خط دهی به شما خط ولایی شدن و خط معرفت بدهد.

این فعال فرهنگی با اشاره به اخلاق و مردم مداری در جامعه مداحی تصریح کرد: مردم ما را الگوی خودشان می دانند. این نوجوان و جوان اگر از من خطایی دید خدایی ناخواسته تا یک عمر از همه چیز زده می شود تا اینکه دوباره بخواهد ذهنیت اش برگردد.

وی افزود: در جامعه خودمان واقعا نیاز است که کار کنیم، اگر اکنون در هیئت ها شور هم نداشته باشیم جوان ها می روند. ما باید هیجان لازم را در شور داشته باشیم اما نه هر شوری، نه هر شعری و نه هر سبکی.

این مداح اهل بیت(ع) در خصوص موضوع سکولار در هیئت ها و مداحان، حرکت امام حسین(ع) از مدینه به سمت کربلا را یک حرکت سیاسی دانست و مطرح کرد: امام حسین(ع) برای هدایت مردم یک حرکت کرد و در این حرکت بعضی ها چون به امام زمان خودشان بصیرت نداشتند، لذا با پول و از ترس، امام خودشان را تنها گذاشتند.

وی گفت: ما باید به امام زمان خودمان یعنی حضرت مهدی(عج) بگوئیم، که امام زمان، ما پشت سر نائب شما هستیم، لذا دراین صورت امام زمان نیز بگوید وقتی این مردم هوای نائب من را دارند، هوای من را نیز خواهند داشت.

مداح مجموعه فرهنگی باران به حضور شهدا در جلسات اهل بیت(ع) اشاره کرد و گفت: ما، همه ی زندگیمان را مدیون شهدا هستیم. بیاید تجربه کنید و در ابتدای جلسه یک جمله از شهدا بگوئیم، این جلسه یک حالی دیگر پیدا می کند. لذا وقتی از شهدا ذکری و یادی کردیم، حضورشان را در جلسه حس کردیم و جلسه یک حالی دیگری پیدا کرد.

وی در پایان گفت: انشاء الله خدا توفیق دهد که در مسیر اهل بیت(ع) و ولایت باشیم و خواهش از نفس خودم و هم از ذاکرین اهل بیت(ع) این است که اگر بخواهیم در مسیر اهل بیت(ع) و شهدا باشیم، بنگریم و مد نظر قرار دهیم که اهل بیت(ع) و شهدای عزیزمان همه زندگیشان را در راه اسلام گذاشتند، حال ما می خواهیم یک ذره حنجره خودمان را بگذاریم، بر سر این حنجره و نوکری معامله نکنیم.

 

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار