امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38563
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۲
چاپ این خبر
میثم مزروعی اظهار کرد:

مداح اهل بیت(ع)گفت:شهدای مدافع حرم تمام اهداف انقلاب را دنبال کردند، ولایتمداری، تدین و بینش صحیح از اسلام، مقدمه سازی برای ظهور امام زمان، رفع فقر و تبعیض و دور کردن جامعه از هرگونه تهدید برای رسیدن به آرمان های امام و انقلاب اسلامی و اهداف والای دیگری که در زندگی خودشان اجرا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسلانی مادحین:میثم مزروعی مداح اهل بیت(ع) در گفتگویی پیرامون، نیاز نسل امروز ما برای درک تفکر و اعتقاد شهدای دوران دفاع مقدس عنوان کرد: نسل امروز ما نیاز دارد که تفکر و اعتقادهای راسخ شهدای دوران دفاع مقدس را درک کنند. این انقلاب که با خون شهدا آبیاری شده، به سادگی به دست ما نرسیده است.

وی افزود: در زمان حال نیز، با توجه به مشکلاتی که از ناحیه دشمنان بر سر جوان های ما نازل می شود، شاهد آن هستیم که همچنان آثار و برکات انقلاب، باعث رشد جوان های متدین، با ایمان و اسلام شناس است.

مزروعی تصریح کرد: ما از هر بزرگی که سوال کنیم در حال حاضر در جامعه، چه کار فرهنگی لازم است انجام بشود، می گویند رویکردتان به سمت انقلاب باشد و اهداف انقلاب را ترویج کنید.

این مداح اهل بیت(ع) به روحیه انقلابی در شهدا اشاره کرد و افزود: با توجه به بررسی زندگی شهدای مدافع حرم، صحبت های ضبط شده قبل از شهادت، اخلاق و روحیه شان که از دوستان و خانواده های آنها می پرسیم، می بینیم این شهدا کسانی بودند که قبل از شهادت در زندگی شخصی، روحیه آنها روحیه ی انقلابی گری بوده است.

وی گفت: شهدای مدافع حرم تمام اهداف انقلاب را دنبال کردند، ولایتمداری، تدین و بینش صحیح از اسلام، مقدمه سازی برای ظهور امام زمان، رفع فقر و تبعیض و دور کردن جامعه از هرگونه تهدید برای رسیدن به آرمان های امام و انقلاب اسلامی و اهداف والای دیگری که در زندگی خودشان اجرا کردند.

این فعال فرهنگی، مذهبی شهدا را الگوی خوبی برای جوان ها دانست و اظهار کرد: شهدای ما الگوی خیلی خوبی برای جوان ها هستند و اگر جوان های امروزه، شهدای دفاع مقدس را ندیدند، ببینند که شهدای امروز با اقتدا به شهدای دفاع مقدس راه آنها که راه سیدالشهدا(ع) است را رفتند.

وی اظهار کرد: شهدای امروز ما نمونه بارزی هستند برای جوان های نسل سوم انقلاب، تا بتوانند حال و هوای شهدای دفاع مقدس را درک کنند. خون این شهدا جان تازه ای به روح جامعه می دهد و باعث از بین رفتن توطئه دشمنان و هم تقویت روحیه دینی، مذهبی جامعه می گردد.

مزروعی با بیان اینکه در تصاویر شهید حججی، شجاعت و رشادت را می بینیم گفت: اولین حسی که با دیدن تصویر شهید حججی عزیز به من دست می دهد، حس می کنم که این شهید بزرگوار چقدر شجاع و قوی است همچنان که ترس را به بدن دشمن می اندازد.

وی افزود:حس دوم با دیدن تصویر شهدای مدافع حرم بویژه محسن عزیز، اینکه چقدر مظلومانه شهید می شوند ولی یک عده به راحتی خون این شهدا را نادیده می گیرند و وقتی انسان نگاه به چهره معصوم آنها می کند نمی تواند اشک نریزد.

عضو شورای عالی مداحان در خصوص تفکر شهدا بیان کرد: ما باید ببینیم که اساتید شهدای مدافع حرم چه کسانی بودند، چه کسانی آنها را درس دادند. آن تفکری که در این جوان ها است تفکر اساتیدی است که امام، انقلاب و دفاع مقدس را درک کردند و این نشانگر زنده بودن تفکر امام و انقلاب است.

نقش مداحان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه

این مداح اهل بیت(ع) نقش مداحان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین آحاد جامعه را مهم توصیف کرد و افزود: هیئت ها و مساجد بهترین پایگاه برای کادرسازی و تربیت نیروهای انقلابی است و می طلبد که مداحان بهترین نقش را ایفا کنند و با کیفیت ترین اشعار، متن ها و مطالب، روحیه شهادت طلبی را ترویج کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: دشمن در این تفکر است که روحیه شهادت طلبلی را از ما بگیرد.

مزروعی در پایان با اشاره به رفع آسیب ها در جلسات گفت: ما باید به این فکر باشیم که در ابتدا، جلسات و روضه هایمان را از آفت ها و آسیب ها که دشمن در پی انتشار آن است دور کنیم.

وی افزود: جوان ها را به هیئت دعوت کنیم، بهترین جذابیت ها و تفریحات را در هیئت برای آنها فراهم کنیم و در کنار آن فرهنگ اشک و عزاداری را هم به آنها بیاموزیم و از این سرمایه های عظیم برای کادر سازی استفاده نماییم.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار