امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38592
تاریخ انتشار: ۳:۱۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
چاپ این خبر
معرفی هیئت های شاخص

هیئت مذهبی حضرت فاطمه الزهرا(س)، با زمینه ای فرهنگی و بصیرتی در استان اصفهان و محوریت برنامه های نمایشی نمادین همچون قافله عزاداری اهل بیت(ع)موفق به جذب جوان ها و نوجوان های بسیاری شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی مادحین:امروزه هیئت ها نقش بسیار مهمی در ترویج فرهنگ زیبای اهل بیت(ع)دارند. هیئت ها با انجام فعالیت های فرهنگی و مذهبی می توانند جوانان و نوجوانان بسیاری را در مجموعه خود جذب و هدایت کنند. لذا نقش هیئت ها را در آموزش و تربیت جوانان مومن انقلابی نباید نادیده گرفت.

هیئت های فرهنگی و مذهبی در استان اصفهان برنامه های متنوع زیادی برای جذب جوان ها و نوجوان ها دارند. در برخی از این هیئت ها، اجرای برنامه های نمایشی مذهبی، مانند اجرای گوشه ای از صحنه های روز عاشورا بصورت نمایش تصویری و یا قافله عزاداری در ماه محرم انجام می شود و با استقبال بسیار خوبی نیز مواجه شده است.

یکی از این مجموعه ها، هیئت فاطمه الزهرا(س) است که با اجرای نمایش نمادین گوشه ای از واقعه روز عاشورا و یا اجرا در مناسبت های دیگر مانند ایام فاطمیه و عید غدیر، با استقبال خوبی مواجه شده است.

هیئت مذهبی حضرت فاطمه الزهرا(س)، با زمینه ای فرهنگی و بصیرتی در استان اصفهان موفق به جذب جوان ها و نوجوان های بسیاری شده است.

این هیئت با محوریت برنامه های نمایشی و آئینی همچون قافله عزاداری اهل بیت(ع) با مجوز رسمی از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان مشغول به فعالیت است.

هیئت فاطمه الزهرا(س)با اهداف بلند مدت خود در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، فعالیت های بسیار خوبی داشته است.

حضور جوان ها و بویژه نوجوان ها در این هیئت و عشق و علاقه بسیار آنها به اهل بیت(ع)، ولایت فقیه، انقلاب و شهدا، از نکات قابل توجه ای است که می توان به آن اشاره کرد.

برنامه ماهیانه این هیئت، سخنرانی توسط روحانیت معزز مرتبط با هیئت و مناجات حدیث کساء و مداحی به مناسبتهای مختلف سال با حضور شیفتگان به اهل بیت(ع) است.

اعضاء حاضر در هیئت فاطمه الزهرا(س) هرساله در ایام فاطمیه، محرم و غدیر به صورت نمادین و یا اجرایی، در صحنه های مکان های مختلف ایفای نقش می کنند.

بخش هنری به عنوان یکی از ارکان اصلی فعالیت هیئت به شمار می رود که این بخش متشکل از شورای مرکزی جداگانه با عناوین مدیریت، معاونت، روابط عمومی و تبلیغات، نیروی انسانی و آموزش است.

لازم به ذکر است بخش هنری یا همان قافله از سال۱۳۸۶ آغاز به فعالیت کرده است.

این مجموعه با دعوت مراکزی همچون مهدیه اصفهان، گلستان شهدا، آموزشگاه شاهد۴۵، بیت الزهرا(س) اصفهان، حرم مطهرحضرت زینب بنت موسی بن جعفر(س)و هییت شیفتگان حسینی مخصوص کارکنان فولاد مبارکه اصفهان به اجرای برنامه های نمایشی، واقعه روز عاشورا و دیگر مناسبت های مذهبی کرده است.

مهدی احدیان مدیر اجرایی هیئت فرهنگی، مذهبی فاطمه الزهرا(س)، معرفی سبک زندگی اهل بیت(ع) و سیره اخلاقی آن بزرگواران، اطاعت از فرمایشات رهبر معظم انقلاب و ادامه دادن راه شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها را سرلوحه کار هیئت دانست.

 

انتهای پیام/مادحین

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار