امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38607
تاریخ انتشار: ۷:۱۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
چاپ این خبر
مداح اهل بیت(ع)مهدی نایب اظهار کرد:

مداح اهل بیت(ع)اصفهانی،پیرامون نقش مداحان در حوزه کارفرهنگی، به ارتباط مستقیم مداحان با این حوزه اشاره کرد و گفت:ارتباط مداحان با امور فرهنگی، یک رابطه مستقیم است و می توانند ارتباط فوق العاده تاثیرگذاری داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین:مهدی نایب مداح اهل بیت(ع) در گفتگویی پیرامون نقش مداحان درحوزه کارفرهنگی، به ارتباط مستقیم مداحان با این حوزه اشاره کرد و گفت:ارتباط مداحان با امور فرهنگی، یک رابطه مستقیم است و می توانند ارتباط فوق العاده تاثیرگذاری داشته باشند.
وی افزود: مداح برای اینکه بتواند در بحث فرهنگی، ارتباط مستقیمی در اجتماع با مخاطبش، بویژه با جوان ها برقرار کند، باید اشعاری که در ابتدا انتخاب می کند مضمون، پرمحتوا و زیبا باشد.
نایب در ادامه تصریح کرد: نحوه اجراء در مجلس هم مهم است و اجرای مداح است که باعث می شود تاثیر خودش را در مخاطب داشته باشد.این مداح اهل بیت(ع) نقش مداحان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را زیاد توصیف کرد و اظهار کرد: شخصیت، ظاهر، هدف، نیت و عمل و باطن مداح می تواند تاثیر روی مخاطب بگذارد، که همان مخاطب را به طرف یک بسیجی بودن واقعی که نتیجه آن شهادت بشود، سوق بدهد.
این فعال فرهنگی، در خصوص نقش مداحان در ارتباط ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی گفت: بحث اقتصاد مقاومتی در رابطه با مداحان، روحانیون و هیئت امنایی که برای محرم می خواهند فعالیت کنند بدین صورت است که ما در در هر زمینه ای باید تابع فرمایش های مقام معظم رهبری باشیم.
وی گفت: مداح که میکروفن در اختیار دارد باید پیرو بیانات مقام معظم رهبری باشد.

این مداح اهل بیت(ع)، داشتن ایمان، صداقت و حفظ ظاهر و شخصیت را برای اثر پذیر بودن کلام مداح در مخاطب مهم دانست.

نایب در پایان با بیان اینکه مداح باید در کنار مداحی، شغل داشته باشد گفت: مداح باید در کنار مداحی که عشق است، یک کار اصلی داشته باشد که کسب درآمد بواسطه آن شغل باشد.

این کارشناس مهندسی مکانیک به موضوع تحصیلات اشاره کرد و گفت:مداحان سنبل اهل بیت(ع)هستند، چراما در بین مداحان دکتر و مهندس و از این قبیل نداشته باشیم؟ هرکه اهل بیتی است باید بهترین باشد.

انتهای پیام/ مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار