امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38742
تاریخ انتشار: ۴:۵۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲
چاپ این خبر
حاج مجید صابری عنوان کرد؛

مداح اهل بیت(ع) بیان کرد: شاخص های انقلابی گری را در اینجا مطرح می کنیم تا ما رسالت خودمان را به عنوان کسانی که تریبون مدح و منقبت اهل بیت(ع) دراختیارمان است و در فرصت های مختلف و متنوع در همه جای این میهن عزیز قرار است انجام وظیفه کنیم، بشناسیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛مجید صابری مداح اهل بیت(ع) و مسئول سازمان بسیج مداحان استان اصفهان در جمع مداحان، شعرا و مدیران هیئت های مذهبی استان پیرامون گردهمایی سالانه مداحان اظهار داشت:همه ساله در آستانه محرم الحرام همایش مداحان، شعرا و مدیران هیئت های مذهبی را برگزار می کنیم و سعی ما همیشه بر این بوده که از فرصت ها بهترین استفاده را ببریم.
وی تصریح کرد:جلسات همایش مداحان، شعرا و مدیران هیئت های مذهبی معمولا یک هفته قبل از محرم برگزار می شود چرا که روز قشر و روز بسیج مداحان ۲۲ ذی الحجه، مصادف با شهادت میثم تمار است.
وی ادامه داد:امسال به جهت اینکه اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی، این اتفاق بسیار بزرگ و مبارک قرار است در آستانه محرم و صفر در استان ولایتمدار و شهید پرور اصفهان برگزار شود، لذا همایش مداحان به نوعی تکمیل کننده و مقدمه بر اجلاس بین المللی پیرغلامان شده است.

مسئول سازمان بسیج مداحان در ارتباط با رسالت مداحان به عنوان یکی از کارهای بسیار تاثیر گذار در جامعه اظهار نمود: رهبر معظم انقلاب در چهار سال اخیر موضوعی را با نام انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی حرکت کردن را، برای قشرهای مختلف بیان فرمودند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب سال گذشته، در سالروز ارتحال حضرت امام(ره) بیان فرمودند: هرجا انقلابی بودیم، جهادی حرکت کردیم، بر روی آن ریل حرکت کردیم، پیش رفتیم؛ هرجا کوتاهی کردیم و غفلت کردیم، عقب ماندیم. می توانیم برسیم به شرط اینکه انقلابی حرکت کنیم و انقلابی پیش برویم.۱۴ /خرداد/ ۱۳۹۵

این مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه رسالت مداحان در ارتباط با شاخصه های انقلابی گری حائژ اهمیت است، بیان کرد: شاخص های انقلابی گری را در اینجا مطرح می کنیم تا ما رسالت خودمان را به عنوان کسانی که تریبون مدح و منقبت اهل بیت(ع) دراختیارمان است و در فرصت های مختلف و متنوع در همه جای این میهن عزیز قرار است انجام وظیفه کنیم بشناسیم.

وی تصریح کرد: رسالت ما در این مسیر انقلابی بودن، انقلابی حرکت کردن و انقلابی ماندن چیست؟ چرا ما باید اینگونه باشیم و چگونه باید انقلابی باشیم؟

صابری انقلابی بودن را در اعتقاد به اسلام که تمام ابعاد زندگی انسان را در بر می گیرد دانست و افزود: انقلابی بودن یعنی اعتقاد به اسلامی که تمام ابعاد زندگی انسان را در بر بگیرد و این کلام یعنی متناقص با اسلام ارتجاعی.

وی افزود: اسلام ارتجاعی که اسلام را در دین منحصر دانسته و انسان را در مساجد به نماز خواندن و تسبیح و ذکر گفتن خلاصه می کند.

وی ادامه داد: خیلی از افراد جامعه ما مسلمان هستند، مسجد می روند، نماز می خوانند، اما کجای حرکت های انقلابی حضور دارند.

دبیر شورای عالی بسیج مداحان استان اولین شاخص انقلابی گری را دوست داشتن خدا، دین اسلام، رسول خدا و جهاد فی سبیل الله دانست و عنوان کرد: شهید حججی عزیز که از مداحان اهل بیت(ع) و هیئتی بوده است یکی از کسانی است که برای جهاد دست و پا می زد.

وی افزود:ما از جبهه ی مقاومت یک چیزی می شنویم و برای ما تعریف می کنند، تا اینکه انسان در میدان عمل قرار گیرد خیلی فاصله دارد.

وی اضافه کرد: این که انسان برود در جوار امام رضا(ع) و آنجا از حضرت بخواهد شهادتش را امضا کند، اینکه دائم دراین فکر باشد که مادرش باید رضایت بدهد تا شهادت او مسجل شود، این نشان می دهد که انسان چقدر باید به جهاد در راه خدا علاقه و عشق داشته باشد.

صابری دومین شاخص انقلابی گری را بصیرت دینی و سیاسی عنوان کرد و افزود:ما در کنار هم جمع می شویم که ضمن پیدا کردن بصیرت دینی و سیاسی و ارتقاء سطح بصیرت خودمان درابعاد مختلف، بتوانیم این بصیرت را چهره به چهره و گام به گام در جلسات به مردم منتقل و منعکس کنیم.

وی تصریح کرد: شهید حججی فردی بود که در مدارس حضور پیدا می کرد و دانش آموز را شخصا صدا میزد و چهره به چهره مسائل فرهنگی جامعه را برایش بازگو می کرد. این دغدغه را ما مداحان باید داشته باشیم.

وی افزود: دیگر دوران تنها شعر خواندن، روضه خواندن، و صله گرفتن و رفتن تمام شده، ما در برابر وقتی که از مردم می گیریم مسئولیت داریم، نباید وقت مردم را تضییع کنیم.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان در ارتباط با همین موضوع ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب هر سال وقتشان را در دیدار با مداحان به این مسائل اختصاص می دهند، حاکی از اهمیت کار، رسالت و به تعبیر رهبر بزرگوارمان هنر مداحی، است.

سرهنگ صابری سومین شاخصه انقلابی گری را داشتن تقوای فردی و جمعی دانست و عنوان نمود: ما مداحان ضمن اینکه باید تقوای فردی الهی را رعایت کنیم، این تقوا را باید به جامعه بکشانیم.

وی افزود: تقوای فردی انسان برای خودش، در گفتار، شنیدن، دیدن، سخن گفتن و حرکت است که در تقوای فردی باید حواسمان به این موارد باشد.

این مداح اهل بیت(ع) در ادامه اضافه کرد:تقوای جمعی را باید سرلوحه کارهایمان در مسجد، منبر، محله و خانواده قرار بدهیم تا بتوانیم گامی، حتی اندک در راه اعتلای این انقلاب و اسلام برداریم.

صابری پایبندی به مکتب امام (ره) را جزو اصول شاخصه های انقلابی عنوان کرد و گفت: نمی توان ادعای انقلابی بودن کرد ولی به اصول و مبانی آن که پایبندی به مکتب امام راحل از مشخصه های آن است پایبند نبود.

مسئول سازمان بسیج مداحان ولایتمداری و تبعیت خردمندانه از ولی فقیه و اراده و تلاش در جهت تحقق منویات ولی فقیه به عنوان نایب امام عصر عج را از ویژگی های مبرز انقلابی گری دانست و اظهار داشت: پاسداری مومنانه و غیورانه از بزرگترین میراث و یادگار امام بزرگوار یعنی اصل ولایت فقیه همانگونه که خود فرمود باعث مصون ماندن انقلاب و کشور از گزند حوادث و آسیب ها خواهد شد.

وی در پایان به ویژگی هایی همچون عدالتخواهی و مبارزه با ظلم و فساد در انواع و اقسام آن و همچنین دفاع از محرومان و مظلومان در تمام نقاط عالم و نیز ساده زیستی و نفی اشرافیت به عنوان خواص و ویژگی های انقلابی گری و انقلابی بودن و انقلابی ماندن اشاره کرد و از برجستگی های رسالت خطیر مداحان در این خصوص سخن گفت.

انتهای پیام/ مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار