امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38770
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۵
چاپ این خبر
کارشناس مسائل مذهبی اظهار کرد؛

حجت الاسلام و المسلمین محسن کرباسی زاده بیان کرد: اگر بخواهیم در شرایط مختلف یک الگوی بسیار مناسبی را انتخاب کنیم، اهل بیت(ع) بهترین الگو هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین:حجت الاسلام و المسلمین محسن کرباسی زاده، پیرامون انتخاب الگو توسط شاعران، مداحان و جامعه مذهبی و هیئتی بیان کرد: اگر بخواهیم در شرایط مختلف یک الگوی بسیار مناسبی را انتخاب کنیم، اهل بیت(ع) بهترین الگو هستند.

کارشناس مسائل مذهبی افزود: یکی از بزرگوارانی که ما بسیار راه کار و دستورات از ساعت مقدس ایشان داریم حضرت امام محمد باقر(ع) است.

کرباسی زاده به زمان بسیار حساس امام باقر(ع) و رسالت ایشان در بیان حقایق کربلا  اشاره کرد و گفت: یزید و اطرافیانش می خواستند، نام امام حسین، دین اسلام و اسم مبارک پیامبر را دفن کنند ولی حضرات اهل بیت(ع) و بویژه امام سجاد(ع) و امام باقر(ع) و فرزندانشان این پرچم را همیشه به احتزاز در آوردند.

این فعال فرهنگی، مذهبی، نقش مداحان در جذب جوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: فرمایش امام رضا(ع)را الگوی خودمان قرار بدهیم، حضرت فرمودند: اگر مردم زیبایی‌ های سخنان ما را می‌شناختند، بی‌شک از ما پیروی می‌کردند.

وی تصریح کرد: این فرمایش حضرت امام رضا(ع) در واقع برای ما یک قانون می شود. اگر ما وارد بشویم و خیلی از زیبایی های برخورد های اجتماعی اهل بیت(ع)، نکاتی که دراجتماع خودشان عمل می کردند، احترام هایی که می گذاشتند و ادبی که داشتند را بگوییم، باعث جذب می شوند.

این کارشناس مسائل مذهبی، رفتار و عمل افراد در جامعه را از نکات بسیار مهم دانست و افزود: اکنون خود من به عنوان یک روحانی وقتی درخیابان راه می روم، عملی انجام می دهم و یا چیزی را که می خرم، خودش نشان دهنده مرام و سیره اهل بیت(ع) از دیدگاه مردم است.

کرباسی زاده در پایان به ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) در بین جوانان و نوجوانان اشاره کرد و افزود: تلاش پیرغلامان اهل بیت(ع) این بود که اشعار خودشان را از کلام قرآن و روایات اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: ما یک ساعت پشت تربیون قرار می گیریم و حرف می زنیم، اما چقدر توانسته ایم با زبان امروز و با آن حرفی که امروز جوان پای منبر ما می آید، بتوانیم آن فرهنگ ناب اهل بیت(ع) را در زمان خودمان تحویل جوان بدهیم.

وی گفت: هرچه قدر که توانستیم این کار را انجام بدهیم مطمئن باشید آن جذب جوان ها، بهترین توصیه ها و بهترین عملکرد را از جوان ها خواهیم دید.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار