امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38779
تاریخ انتشار: ۳:۳۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۵
چاپ این خبر
شاعر اهل بیت(ع) اظهار کرد؛

جهاندار در خصوص نقش شعرا و تاثیر شعر آنها در جامعه گفت: هنر تاثیرگذار است و از میان آنها شعر هم از تاثیرگذار ترین هنرها در ما ایرانیان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛مهدی جهاندار شاعر اهل بیت(ع) در گفتگویی پیرامون حس سرودن شعر در وصف شهدای مدافع حرم بیان کرد: امیداواریم که بتوانیم با اندیشه ورزی این احساس را سرشارتر و غنی تر کنیم.

دبیر محفل شعر نارنج افزود: احساس به تنهایی کار ساز نیست و این احساس باید همراه با اندیشه باشد تا تبدیل به حماسه شود کاری که شهدای مدافع حرم انجام دادند.

وی تصریح کرد:شهدای مدافع حرم، احساس شان آنها را به شوق واداشت که برای دفاع از حرم عمه سادات و حرم اهل بیت(ع) بروند و اندیشه شان، آنها را وا داشت که با تبعیت از ولایت این کار را انجام بدهند.
این فعال فرهنگی، مذهبی، نقش شعرا و تاثیر شعر آنها در جامعه گفت: هنر تاثیرگذار است و از میان آنها شعر هم از تاثیرگذار ترین هنرها در ما ایرانیان است. شعر بویژه برای ایرانیان بسیار تاثیرگذار است.

این شاعر اهل بیت(ع)، شعر خواندن خود در محضر رهبر معظم انقلاب را یک افتخار در حوزه کاری خود دانست و افزود: باعث افتخار بود، زیرا که ما جدای از آنکه در محضر رهبرمان شعر می خوانیم، در محضر یک متخصص شعر، شعر می خوانیم و از این لحاظ بسیار باعث افتخار است.

جهاندار در توصیه ای، تعامل بین مداحان و شعرا را حائز اهمیت دانست و بیان کرد: مداحان و شعرا بایستی تعامل با هم داشته باشند تا بر غنای ادبی مداحی و بر شورانگیزی شعرها افزوده شود.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار