امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38783
تاریخ انتشار: ۲:۳۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹
چاپ این خبر
مداح اهل بیت اصفهانی تاکید کرد؛

مداح اهل بیت(ع)بیان کرد: دنیای اسلام سوال های زیادی از حکام عربستان در این خصوص دارد و اینها بجای فرافکنی باید از امت اسلام و خانواده های داغدار عذرخواهی کنند و هیچ موقع از ذهن ما ایرانی ها فراموش نمی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛حمیدرضا امینی مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه، اگر کسی بخواهد در رابطه با فاجعه منا صحبت کند و در خصوص آن اتفاقی که برای زائرین بیت الله الحرام افتاد کلامی بگوید، بیان کرد: فاجعه منا را می توان در این جمله بیان کرد که، فاجعه حیرت انگیز منا نباید فراموش بشود.

این فعال فرهنگی افزود: قضیه فاجعه منا، فراموش هم نخواهد شد و باید به آن زائرین بگوییم این مقبول ترین حج، که ادامه و تکمیل آن در ملکوت و عرش خداوند برای آنها بود.

امینی با اشاره به اینکه شهدای عزیز منا در بهترین لباس، روز و حالت به شهادت رسیدند، خطاب به حکام سعودی گفت: به آل سعود، حتی بگویم آل سقوط و ظلمت، بگوییم که این اتفاق در سابقه سیاه شما ماند.

وی اضافه کرد: اما این هم نمی شود که کسی فراموش کند و شما سعودی ها نیز خودتان را به فراموشی بزنید، شما سعودی ها باید جوابگو باشید، نه تنها برای ایرانیان بلکه برای دنیای اسلام.

این مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه حکام عربستان باید از امت اسلام عذرخواهی کنند بیان کرد: دنیای اسلام سوال های زیادی از حکام عربستان در این خصوص دارد و اینها بجای فرافکنی باید از امت اسلام و خانواده های داغدار عذر خواهی کنند و هیچ موقع از ذهن ما ایرانی ها فراموش نمی شود.

این فعال فرهنگی، مذهبی نقش مداحان، در زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا دفاع مقدس، مدافع حرم و بویژه شهدای منا در جلسات را حائز اهمیت دانست و اظهارکرد: به عنوان یک مداح در جلسات، کمترین کاری که می توانیم انجام بدهیم این است که حتما در مجالس یاد شهدای مظلوم سرزمین منا، مدافع حرم و دفاع مقدس را زنده نگه بداریم.

وی افزود: همین که این جمله یاد شهدا را در مداحی بگویم و در ذهن ها بیاید، حادثه منا، دلاوری ها و رشادت های شهدا مدافع حرم در اذهان می ماند.

وی در ادامه اضافه کرد:کار دیگری که می توانیم در این خصوص انجام بدهیم این است که، شعرهایی که شعرا سروده اند در ارتباط با فاجعه منا، این اشعار را در جلسات بخوانیم و یادی کنیم.

امینی در پایان با اشاره به اینکه مردم یک انتظاری از ما مداحان ، مبلغین و منبری ها دارند افزود: ما باید یادآور مظلومیت شهدای منا و شهدای انقلاب و دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم باشیم.

انتهی پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار