امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38805
تاریخ انتشار: ۷:۱۸ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
چاپ این خبر
رییس کارگروه تربیتی اخلاقی استان بیان کرد؛

ریاحی با اشاره به از خود گذشتگی و دفاع از اسلام و مبارزه با دشمنان و افزود:: یکی از قربانی هایی که ما باید بدهیم تا در عرفان حج عارف باشیم، از خود گذشتگی و دفاع از حیثیت اسلام و مسلمانی شیعه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛حجت الاسلام میثم ریاحی در گفتگویی، به عید قربان و اهمیت این روز بزرگ پرداخت و گفت: عید از عود گرفته می شود به معنای بازگشت، بنابراین عید قربان به معنای بازگشت به خدا و رسیدن به خالق است. عید قربان  گذشتن از خود،  فدا کردن مال و انفاق در راه خدا است.

وی افزود: قربانی هم یعنی قربانی نفس و خارج کردن غیر خدا رو از دل و قلب و رسیدن به خدا.

رییس کارگروه تربیتی اخلاقی استان اصفهان بیان کرد: امروز با توجه به این مشکلات و برهه ی زمانی که کل عالم وجود را فرا گرفته مانند حمله تروریست ها، داعش و تکفیری ها و هجوم آنها به سمت سرزمین های اسلامی و بد نام کردن دین مبین اسلام، باید اقدامی کرد.

وی افزود: بسیاری از حاجیان حق و حقیقت به اسم مدافعان حرم، از خود و دنیای خود گذشته و جان خود را مثل یاران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قربانی راه حق و حقیقت می کنند تا اسلام و شیعه زنده بماند که یادشان را گرامی می داریم و به روح همه آنها به ویژه شهید بی سر محسن حججی صلوات می فرستیم.

ریاحی در ادامه با اشاره به از خود گذشتگی و دفاع از اسلام و مبارزه با دشمنان و افزود:: یکی از قربانی هایی که ما باید بدهیم تا در عرفان حج عارف باشیم، از خود گذشتگی و دفاع از حیثیت اسلام و مسلمانی شیعه است.

وی گفت: یعنی همه وظیفه داریم، یکی با اسلحه و در میدان جنگ و رو در رویی با داعش و یکی در جهاد جنگ نرم و رو در رویی با دام های شیطانی دشمن.

این فعال فرهنگی، مذهبی به نقش همه آحاد جامعه در دفاع از حریم ولایت و امامت اشاره کرد و گفت: امروزه نیاز مبرم جهان اسلام، دفاع از ولایت، امامت و حریم اهل بیت(ع) و ولایت فقیه است.

وی افزود: آنان که در جهاد، خود را مرد میدان نبرد و جنگ می دانند و آنان که خود را مدافع حریم امامت و ولایت می دانند باید از ولایت فقیه خود دفاع کنند تا به مملکتشان آسیب نرسد.

وی اضافه کرد: دنیا به وجود ولی فقیه ما، رهبر ما افتخار می کند، پس سربلند هستیم و به این سربلندی افتخار کرده و تا پای جان مدافع ولایت فقیه هستیم.

 

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار