امروز: پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38808
تاریخ انتشار: ۲:۲۶ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹
چاپ این خبر
حاج حسن مهرپرور اظهار کرد:

عضو فعال جامعه مجمع الذاکرین استان اصفهان اظهار کرد:وی افزود: داشته ها و ارزش های انقلاب اسلامی باعث شده این فرهنگ ایجاد شود که یک مداح، روحانی و هیئتی در همه جا دارای احترام و شانیت باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛حسن مهرپرور مداح اهل بیت(ع) در گفتگویی بزرگترین ویژگی هیئت ها را، خودجوش بودن آنها بیان کرد و گفت: بزرگترین ویژگی که در هیئت ها وجود دارد، امر خودجوشی و مردم محوری است. مردم با عشق در هیئت حضور پیدا می کنند

دبیر هیئت علوی استان اصفهان افزود: وقتی مردم با عشق و دل در هیئت جذب می شوند طبیعتا کارهایی که در هیئت صورت می گیرد محوریت آن نقش قلب، دل و عشق است و لذا موففق می شود.

این مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه جذب جوان ها بوسلیه داشتن صداقت صورت می گیرد افزود: جوان ها به دنبال صداقت هستند و در جستجوی حقیقت و صداقت می گردند.

وی افزود: جوان ها باید آن صداقت، معرفت و صافی را در هیئت ها ببینند تا جذب بشوند و کوچکترین خدشه ای از نظر اخلاقی، فرهنگی، اجتماعی، مادی،کلام و بیان باعث دلسردی و زده شدن جوانان از هیئت می شود.

وی درادامه اضافه کرد: جاذبه در حقیقت است و جوان ها وقتی صداقت و حقیقت را ببینند، جذب می شوند.

عضو فعال جامعه مجمع الذاکرین استان اصفهان بزرگترین برکت انقلاب اسلامی در حوزه معنوی مداحان را، امنیت دانست و اظهار کرد: بزرگترین ویژگی در خصوص خدمات انقلاب اسلامی در حوزه معنوی مداحان، امنیت است. در قبل از انقلاب، این امنیت را نداشتیم.

وی افزود: داشته ها و ارزش های انقلاب اسلامی باعث شده این فرهنگ ایجاد شود که یک مداح، روحانی و هیئتی در همه جا دارای احترام و شانیت خودش را داشته باشد.

وی در ادامه گفت: همین فرهنگ احترام گذاشتن و ارزش قائل شدن باعث شد که جوان ها به سمت هیئت گرایش پیدا کنند و مکتب اهل بیت(ع) ترویج بشود.

مهرپرور فضای مناسب و ایده عال را از دیگر برکات انقلاب اسلامی در حوره معنوی مداحان بیان کرد و افزود: اکنون فضا هایی برای یک مداح ایجاد شده که قبلا این فضا نبود و به عنوان مثال ما در قبل از انقلاب برای آموختن دستگاه موسیقی اصیل که در تعزیه ها استفاده می شود با مشکلات مواجه بودیم.

این مداح اهل بیت(ع) در پایان به زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا به اهمیت کار آن عزیزان اشاره کرد و افزود: خون شهدا باعث شده که در این مملکت امنیت باشد. ما این امنیت را مدیون خون شهدا هستیم.

وی گفت: شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم که با ایثارگری خودشان برای کشور امنیت ایجاد کردند.

انتهای پیام/ مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار