امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38812
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹
چاپ این خبر
پیشنهادپیشکسوت عرصه مداحی برای اجلاس پیر غلامان؛

علی محمود زاده مداح و پیر غلام اهل بیت(ع)بیان کرد: اگر اصفهان بتواند پیشنهادی ارائه کند تا ضمن تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی،در بین آنها کسانی را که در کارهای اجتماعی نیز پیش قدم و موفق بوده اند، به اجلاس معرفی کند تا یک الگو بشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛علی محمود زاده مداح و پیر غلام اهل بیت(ع) در گفتگویی پیرامون، اجلاس پیرغلامان و خادمان حسینی در اصفهان بیان کرد: اگر اصفهان بتواند به عنوان پیشتاز وارد عمل بشود و پیشنهادی ارائه کند تا ضمن تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی که زحمت کشیدند و برای سید الشهدا(ع) نوحه خواندند، در بین آنها کسانی که درکارهای اجتماعی نیز پیش قدم و موفق بوده اند را به اجلاس معرفی کنیم تا یک الگو بشوند.

عضو شورای عالی بسیج مداحان افزود: ما باید یک خروجی داشته باشیم و خروجی آن صرف یک مداحی و روضه خوانی تنها نباشد بلکه خروجی آن این باشد که چه کسی توانسته به بندگان خدا خدمت بیشتری انجام بدهد.

وی اضافه کرد:خدمت به بندگان خدا و آگاهی دادن به آنها در هر امور فضیلتش زیاد است و چه بهتر که این عمل را یک خادم، نوکر و مداح حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، انجام دهد.

این پیر غلام اهل بیت(ع) با اشاره به ایام محرم و تاثیری گذاری مداحان در مخاطبان گفت: مداحانی که در ایام محرم، جمعیتی در جلسات آنها حضور دارند، خط دهی کنند.

وی تصریح کرد: مداحان در تمام امور می توانند بهترین اثر را بگذارند. آن مداحی که چند هزار مخاطب دارد، مخاطبان آن از پیشنهاد ها و خط دهی آن استفاده می کنند.

وی در ادامه افزود: مداحان در ایام محرم ضمن روضه خونی و عزاداری برای امام حسین(ع)، در ارتباط با حجاب، جوان، کمک کردن و حتی بهداشت، درمان و پیشگیری صحبت کنند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به بیماری های مانند دیابت و سرطان و توجه به موضوع پیشگیری از این گونه بیماری ها اظهار کرد: اگر پیشگیری را برای آن هزینه کنیم و نگذاریم کسی دچار بیماری شود، هزینه آن کمتر از هزینه درمان است و یک مداح می تواند با یک اشاره به آن موضوع، مخاطبش را در خصوص پیشگیری، بیدار کند.

این فعال اجتماعی و مذهبی، انتقال پیام غدیر به مردم را از رسالت مداحان دانست و افزود: همه ما مسئولیم که پیام غدیر را نسل به نسل انتقال دهیم و ما وظیفه داریم که در جامعه مکتب مولا امیرالمونین را برقرار کنیم.

محمود زاده در پایان به جذب جوان ها و مشارکت دادن آنها در برنامه ها اشاره کرد و گفت: جوان ها را در امور مشارکت بدهیم، اشکالی ندارد که در یک جلسه، پیر غلام نخواند، اگر جوان بخواند هم لذت می برد و هم جذب می شود.

وی افزود: در امور اجرایی هیئت نیز باید بدین صورت عمل شود تا جوان ها را جذب کنیم.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار