امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38823
تاریخ انتشار: ۷:۵۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۸
چاپ این خبر
عضو فعال هیئت علوی اصفهان خبر داد؛

حمیدر رضا امینی مداح اهل بیت(ع) گفت: از جمله برنامه های این نشست، تصمیم گیری برای برپایی ۲۲۰ جشن، که مجموع دو، ۱۱۰ جشن به نام امام علی(ع) در اصفهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛هیئت علوی استان اصفهان به عنوان یکی از هیئت های باسابقه و فعال در برپایی جشن غدیر در اولین سال خود نشستی را با عنوان عید غدیر و برپایی جشن های این روز بزرگ، با حضور مدیران، مداحان و خادمین هیئت ها برگزار کرده است.

این نشست که در مسجدعلوی با حضور جمع کثیری از عاشقان و علاقمندان به آستان حضرت امیرالمونین برگزار شد، مداحان و مدیران هیئت های مذهبی به مداحی و تبیین برنامه های خود برای عید غدیر پرداختند.

حمیدر رضا امینی مداح اهل بیت(ع) و عضو فعال مجموعه هیئت علوی اصفهان در خصوص برگزاری این نشست گفت: از جمله برنامه های این نشست، تصمیم گیری برای برپایی ۲۲۰ جشن، که مجموع دو، ۱۱۰ جشن به نام امام علی(ع) در اصفهان است.

این فعال فرهنگی، مذهبی افزود: در این جلسه، در خواست ها و پیشنهاد هایی برای هرچه باشکوه تر معارف اهل بیت(ع) مطرح شده است.

 

وی تصریح کرد: مسئولین هیئت های مذهبی با ارائه پیشنهاد به مداحان و خطبا، در حقیقت یک محوریتی به آنها در ارتباط با محتوی غدیر و دیگر مواردی که راجع به غدیر است می دهند.

 

 

 

 

 

این مداح اهل بیت(ع) ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام باقر(ع) و حضرت مسلم ابن عقیل، مناسبت های پیشرو در ماه ذی الحجه را مورد توجه قرار داد و افزود: در ماه ذی الحجه مناسبت هایی از جمله، روز میلاد امام هادی، میلاد امام کاظم، روز مباهله، بیان حدیث شریف ثقلین، بخشش فدک به حضرت زهرا(س) در ۱۴ ذی الحجه, عید غدیر و دیگر مناسبت ها وجود دارد و مقرر شد که مداحان و خطبا در جلسات به این مناسبت ها بپردازند.

امینی، برپایی سفره های احسان امیر المومنین را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست بیان کرد و گفت: برپایی ایستگاه هایی برای توزیع غذا با عنوان سفره احسان امیرالمومنین حضرت علی(ع) همراه با قرائت خطبه غدیر از دیگر موارد مطرح شده در این نشست است.

عضو هیئت علوی استان اصفهان، بررسی حداقل های کار برای تبلیغ عید غدیر در این روز بزرگ را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: آذین بندی ورودی مساجد و حسینیه ها با چراغانی و پرچم، برگزاری کاروان های شادی با رعایت موازین و قوانین و هدیه دادن شاخه گل به مردم، شرح و قرائت فراز هایی از خطبه غدیر در نماز جماعت روز عید از جمله مواردی است که می توان انجام داد.

وی در ادامه افزود: کسبه بازار نیز در برنامه عید غدیر سهمی بسزایی دارند، آنها با آذین بندی محل کسب و کار خود با پرچم و جمله هایی از بیانات امیرالمومنین حضرت علی(ع)، تخفیف ویژه در فروش اجناس، پخش نذورات و پذیرایی، تهیه بروشور های تبلیغ عید غدیر و ارائه به مشتریان می توانند نقش مهمی را ایفا کنند.

امینی با بیان اینکه در روز عید غدیر مردم می توانند با داشتن روی خوش و نیکو، دیدار از نزدیکان و بزرگان، مخصوصا سادات وعلماعیادت از بیماران را در برنامه ای خود داشته باشند، افزود: دراین روز بزرگ، تبریک گفتن به یکدیگر با بیان عبارت هایی که خود اهل بیت(ع) به ما تعلیم دادند، نذر کردن برای عید غدیر به نیت رفع مشکلات در زندگی، آراستگی ظاهر از دیگر مواردی است که در این روز می توان انجام داد.

وی تصریح کرد: این نکته که بزرگترین عید ما شیعه ها عید غدیر است را در زندگی خود نهادینه کنیم و به فرزندان مان نیز این موضوع را یاد بدهیم.

وی اضافه کرد: اگر می خواهی لباس نو و یا عیدی به فرزندت هدیه بدهی اینکار را در روز عید غدیر انجام بده تا برای فرزندت این موضوع که، عید غدیر چه روز بزرگ و باشکوهی است تداعی شود.

امینی بزرگداشت روز عید غدیر را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: در مجموع، برگزاری این نشست بر این اساس است که مدیران هیئات، مداحان و خطبا در بزرگداشت این عید تلاش کنند.

وی در پایان به رسالت، رساندن پیام غدیر به فرزندان اشاره کرد و افزود: می خواهیم ترویج خطبه خوانی غدیر را توصیه کنیم و بر دوش ما یک رسالت است که پیام غدیر را به فرزندانمان و آیندگان برسانیم.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار