امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 38896
تاریخ انتشار: ۶:۲۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
چاپ این خبر
نعمت الله بهمنی بیان کرد؛

این مداح اهل بیت تاکید کرد:وظیفه یک مداح در این روز بزرگ و در این ایام که محافل جشن و سرور برپا می شود این است که از اشعار پر محتوا که منابع آن از احادیث اهل بیت(ع) گرفته شده است استفاده کنند و درمحافل غدیریه بخوانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛نعمت الله بهمنی مداح اهل بیت(ع)در گفتگویی نقش مداحان را در ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و بویژه بیان روز عید غدیر مهم دانست و بیان کرد: نقش مداحان در بیان فرهنگ اهل بیت(ع) و موضع عید غدیر بسیار اثر بخش است.

این مداح اهل بیت(ع) افزود: مداحان باید در راستای عید بزرگ غدیر پر شور ظاهر بشوند و انجام وظیفه کنند.

بهمنی با بیان اینکه مداحان باید از اشعار های که دارای محتوای قوی هستنداستفاده کنند وی افزود: وظیفه یک مداح در این روز بزرگ و در این ایام که محافل جشن و سرور برپا می شود این است که از اشعار پر محتوا که منابع آن از احادیث اهل بیت(ع) گرفته شده است استفاده کنند و درمحافل غدیریه بخوانند.

وی افزود: مداحان باید در ایام عیدغدیر، جلسات آنها پر شور باشد و این عیدبزرگ غدیر خم را به مردم بشناسانند.ومعرفی کنند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه مداحان بایداز شعرهای تفرقه افکن خوداری کنند، گفت:توصیه ای که به مداحان عزیز دارم این است که دراین راستاازمراجع وعلمای عظام سبقت نگیریم وبه نصایحشون گوش فرادهیم .

وی گفت:بیشتر اشعاروسروده هایی که برگرفته ازخطبه ی غدیریه . ومدح و منقبت وفضائل مولا امیرالمؤمنین ع استفاده شود.

بهمنی رسالت مداحان را در انجام وظیفه در این عرصه مهم دانست و اظهار کرد:امیدوارم که ما بتوانیم وظایف خود را خوب انجام بدهیم و نسبت به سال های قبل پر شورتر، مردم را از جایگاه این روز عظیم وبزرگ آگاه کنیم.

وی گفت: مداحان بدانند که رزق محرم در غدیر داده می شود و لذا توجه داشته باشند که ندای علی ولی الله را به گوش جهانیان برسانند.

وی تصریح کرد: مداحان به نحو احسن عمل کنند تا دشمن نتواند خدشه ای به غدیر وارد کند

این مداح اهل بیت(ع) در پایان اهمیت عید غدیر را به همه هیئات مذهبی متذکر شد و گفت: هیئات مذهبی ومردم باید اهمیت بیشتری به این عید بزرگ ولایت بدهند.مثل ایام شعبانیه..

وی گفت: جشن گرفتن، برپاداشتن کاروان های شادی ، ایستگاه صلواتی زدن، چاپ خطبه غدیر و توزیع آن در بین مردم و آذین بندی مکان و محافل از جمله اقدام هایی است که در احیاء غدیر با تمام توان و ظرفیت می توان انجام داد.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار