امروز: یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
کد خبر: 38899
تاریخ انتشار: ۶:۳۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۵
چاپ این خبر
مداح اهل بیت اصفهانی تاکید کرد؛

احمدرضایی، یکی از اقشاری را که در زنده نگه داشتن یاد و نام اهل بیت(ع) کوشا هستند، مداحان معرفی کرد و گفت: یکی از اقشاری که بطور مسلم در این رابطه موثراند، مادحین اهل بیت(علیهم السلام) هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛احمد رضا رضایی مداح اهل بیت(علیهم السلام) در گفتگویی کامل ترین دین را، دین مبین اسلام معرفی کرد و گفت: خداوند متعال برنامه زندگی انسان در دنیا را دین قرار داد و بهترین و کامل ترین دین را در قرآن، اسلام معرفی کرده است

مدیر مرکز آموزش مداحی معراج افزود: الگویی که به تمام معنا، دستورات خدا و اسلام در آنها تجلی پیدا کرده است، ذوات نازنین پیامبر(صلی الله علیه و آله) و اهل بیت طاهرین او هستند.

وی افزود: این بزرگواران به عنوان الگوهای قطعی بشریت، یاد و نام و روش و منش زندگیشان باید همیشه در جوامع بشری زنده باشد.

رضایی به نقش مداحان در جامعه، تاثیر کلامشان در مخاطبان و زنده نگه داشتن روش و منش زندگی پیامبر و اهل بیت(علیهم السلام) اشاره کرد و افزود: در این مسیر اقشاری خدمت می کنند؛ نویسندگانی که زندگی اهل بیت(علیهم السلام) را در کتاب ها و آثارشان ماندگار و همیشگی می کنند و دراختیار انسان ها نسلی پس از نسل دیگر قرار می دهند.

وی درادامه تصریح کرد: سخنران هایی که این منش و روش زندگی را در جوامع بشری معرفی می کنند و با زنده نگه داشتن یاد و نام اهل بیت(علیهم السلام)، راه آن عزیزان را نیز در جوامع زنده نگه داشته و چراغشان را فروزان تر می کنند.

عضو کانون مداحان اصفهان، یکی از اقشاری را که در زنده نگه داشتن یاد و نام اهل بیت(ع) کوشا هستند، مداحان معرفی کرد و گفت: یکی از اقشاری که بطور مسلم در این رابطه موثراند، مادحین اهل بیت(علیهم السلام) هستند.

این فعال فرهنگی، مذهبی، با بیان اینکه سخنران و مداح مکمل یکدیگر هستند، اما روش های متفاوتی در نحوه معرفی روش زندگی اهل بیت(علیهم السلام) دارند، گفت:تفاوت مداح و سخنران از این جهت است، که سخنران روش و منش زندگی اهل بیت(علیهم السلام) را برای مردم با سخنرانی می گوید و مداح با کلام موزون، شعر و آهنگ و صدای خوش.

رضایی علما را پیشتاز در عرصه معرفی منش و روش زندگی اهل بیت(علیهم السلام) دانست و بیان کرد: علما را که پیشتازان این عرصه هستند، بیشتر در زمینه شعور حسینی و معرفت اهل بیت(علیهم السلام) می شناسند و مداحان را در شور حسینی و شوراهل بیت(ع).

وی افزود: علما بیشتر با عقل، افکار و عقاید مردم سر و کار دارند و سعی می کنند روش و منش زندگی اهل بیت(علیهم السلام) را بطور عقلی در جوامع بشر مطرح و این چراغ را عقلی روشن نگه دارند و فروزان تر کنند.

وی اضافه کرد: مداحان نیز با شور حسینی و بیشتر از نظر احساس مردم را به طرف اهل بیت(علیهم السلام) می کشانند و لذا هر دو مکمل یکدیگر هستند.

استاد و قاری قرآن در ادامه گفت: در تاریخ بسیار دیدیم کسانی را که با شور حسینی مسیر زندگیشان عوض شد و به طرف اهل بیت(علیهم السلام) آمدند، لذا نقش مداحان دراین رابطه خیلی موثر است.

عضو فعال مجمع الذاکرین اصفهان، خودسازی را لازمه هر مداح دانست و تصریح کرد: اگر ما بخواهیم تاثیر کلام بیشتری داشته باشیم، باید خودمان نیز اهل دل و عمل باشیم.

وی افزود: کسانی را که به عناون الگو معرفی می کنیم، اول باید الگوی خودمان باشند و ما در ابتدا در مسیرشان قرار گرفته باشیم و لذا پیرو و شیعه واقعی باشیم تا بتوانیم مردم را هم به این مسیر بکشانیم.

وی اضافه کرد: ما باید در زندگی فردی، ابتدا خودسازی کنیم و خود را به اهل بیت(علیهم السلام)نزدیک کنیم تا بتوانیم مردم را بهتر و سریع تر به این کشتی نجات برسانیم.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار