امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 39026
تاریخ انتشار: ۱:۴۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
چاپ این خبر
مداح اهل بیت اصفهان بیان کرد؛

رضایی بیان کرد:اینکه از مداحان و روضه خوان های پیرغلام و پا به سن گذاشته در این اجلاس تجلیل می کنند بسیار شایسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین؛احمد رضا رضایی مداح اهل بیت(علیهم السلام) با اشاره به جایگاه مداحان و روضه خوان ها در جامعه گفت: کسی که توفیق بیشتری دراین راستا داشته است و لحظات،ایام و سال های بیشتری از عمر خود را در این آستان مقدس سپری، و روضه خوانی و نوکری کرده است باید بدانیم که آن جایگاه بیشتری و والاتری دارد.

عضو فعال جامعه مداحان استان اصفهان با بیان اینکه دراجلاس پیر غلامان دو نکته بخوبی دیده شده است اظهار کرد:اولین نکته این است که ملاک ما نوکری اهل بیت(علیهم السلام) باشد نه صدای خوش و خوانندگی.

وی افزود: چه بسا کسانی هستند که عمری روضه خوانی کرده و مردم از محضرشان کسب فیض کردند و اکنون به سن پیری رسیده اند و دیگر آن صدا، نشاط و توان جوانی را ندارند و ما باید بدانیم آنچه که در این آستان مقدس ارزش دارد صدای خوش نیست بلکه توفیق روضه خوانی و نوکری است.

وی اضافه کرد: اینکه از مداحان و روضه خوان های پیرغلام و پا به سن گذاشته در این اجلاس تجلیل می کنند بسیار شایسته است.

رضایی با بیان نکته دوم در خصوص ارزش کار اجلاس پیرغلامان در تجلیل از خادمان حسینی گفت: عموم مردم کسانی را می بینند که صدای خوبی دارند و بیشتر توان شور انداختن در جلسه را دارند ولی ما می بینیم که اهل بیت(علیهم السلام) کسانی را نیز می بینند که کمتر مقابل دوربین و چشم ها هستند.

وی افزود:کسانی هستند که توفیق روضه خوانی نداشتند ولی توفیق چای ریزی، پرچم زنی و خادمی داشتند و چه بسا آنها مقام و جایگاه شان خیلی بالاتر از بسیاری از مداحان باشد.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار