امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 39301
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
چاپ این خبر
حمید بصیرت اظهار کرد؛

این مداح اهل بیت(ع) افزود: دومین هدف از طرح «کتاب تاثیر دم» مستندسازی خاطرات آنها، که از اثر نفـس گـرم، اشـعار و مطالـب پرمحتوا و تاثیرگذارشان که در ذهن و قلب خود نگهداری می کنند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مادحین اصفهان:حمید بصیرت مداح اهل بیت(ع) پیرامون کتاب «تاثیر دم» که در اجلاس پیرغلامان رونمایی شد گفت: مدت ها ذهنم مشغول طرح کتابی بود که با دو هدف آماده شود، اولین هدف از طرح این کتاب تجلیل و تکریم صاحب نفسان عرصه ستایشگری است.

این مداح اهل بیت(ع) افزود: دومین هدف از طرح «کتاب تاثیر دم» مستندسازی خاطرات آنها، که از اثر نفـس گـرم، اشـعار و مطالـب پرمحتوا و تاثیرگذارشان که در ذهن و قلب خود نگهداری می کنند است.

بصیرت با بیان اینکه، انگیزه من برای طراحی این اثر در حقیقت نشان دادن و متذکر شدن، تأثیر کار عظیم و مسئولیت خطیر جامعـه مـداحان و شاعران خوب اهل بیت(ع) بود اظهارکرد: با این این انگیزه، اقدام به جمع آوری خاطره ها و مصاحبه با گلچینی از گلستان خادمان اهل بیت(ع) کردم.

وی افزود: البته کرامت ها و مشـاهده های فیوضـات حضـرات (ع)معصومین، دریایی است که کمتر از قطره آن گردآوری شده است. و ایدوارم با حمایت مسئولان و بانیان خیر در آینده شماره هـای بعـدی کتاب به چاپ برسد.

بصیرت اضافه کرد: ازهمه عزیزانی که تمایـل بـه نشـر خاطره هایشان (که مربوط به تاثیر نفس و دم یک ذاکر باشد) دعوت بعمـل می آورم.

این مداح اهل بیت با اشاره به دلایل دیگر در ایجاد این اثر ماندگار گفت: اگر کسی بداند یک جلسه مداحی و نوکری چقدر می تواند نه یک نفر و حتی یک نسل را متحول کند، وقت مستمعین را با بهترین مطالب و استفاده از بهترین منابع معتبر پر می کند.

این فعال فرهنگی، مذهبی در ادامه گفت: البته معلومات همراه با تزکیه و تقوا موثر اسـت، کـه در ایـن کتـاب نقش پر رنگ اخلاص و تقوای عزیزان مصاحبه شونده گویای عامل اصلی این کرامت ها است.

وی با حضرت زینب(س) را الگوی مداحان دانست و تصریح کرد: الگوی یک مداح حضرت زینب کبری(س)است، که با بیان شیوا و لحن تاثیرگذار کاخ یک ظالم را برسرش خراب کرد.

وی افزود: از جمله شاگردان این مکتب می شود، مرشد حسین پنجـه پـور کـه به دلیل کهولت سن وقتـی توانی برای آواز نداشت، حتی با یـک سـلام بـه اربـاب جلسـه ای را با صفا و معنوی می کرد.

بصیرت اظهار کرد: متاسفانه امروز جای مداحی با شورخوانی عوض شده و بعضا از روضه و دعا فاصله گرفتند.

این مداح اهل بیت(ع) با اشاره به جمله حضرت امام خمینی(ره)که فرمودند محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشت است گفت: منبرهای نافذ، منبری های مخلص، صاحب نفس و اهل روضه از عوامل این جریان مقدس هستند و به لطف خدا عزیزان مرتبط با دستگاه نوکری اهل بیت(ع) با مطالعه ایـن اثـر در مسیر الگو برداری از بزرگان صاحب دم، قدم بردارند.

انتهای پیام/ مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار