امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 39735
تاریخ انتشار: ۶:۰۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
چاپ این خبر
امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد:

آیت الله مهدوی عنوان کرد: امیدوارم عزیزانی که دستندرکار تدبیر خدمت رسانی به زائرین هستند، آنها باید یک گروهایی داشته باشند که در این زمینه تلاش کنند، چه کتاب هایی برای زائرین مفید است، بهترین کتاب را دراین زمینه تهیه بکنند و در خدمت زائرین بگذارند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی مادحین؛ آیت‌ا‌لله سید ابوالحسن مهدوی، درارتباط با اربعین حسین، با بیان اینکه انسان مرکب از جسم و روح است و هردو آن نیز نیاز به غذا دارد بیان کرد:غذای جسم همان، غذای مادی است که محسوس است و همه ما کم و بیش اطلاع داریم و می دانیم، اما غذای روح آن غذایی است که دین ما آمده، ما را تامین می کند.

وی افزود: غذای روح خیلی معنای وسیعی دارد، غذای روح یکی آن چیزی است که ایمان ما را به خدا تقویت می کند، دوم هر مطلبی است که اخلاق ما را خوب کند و این خیلی معنای وسیعی دارد، سوم دانستن احکام فقهی است، که احکام بدانیم تا عملمان را صالح بکند.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: وقتی می خواهیم نگاه کنیم، حرف بزنیم، غذا بخوریم و عبادت انجام بدهیم، همه اینها یک واجبات، مستحبات و مباح دارد و مقابلش حرام و مکروه است که انسان باید مواظب باشد که رفتارش، رفتار صالحی باشد و این نیاز به دانستن احکام است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این که می گویم به فکر جسم مردم که هستید به فکر، فکر مردم هم باشید، آن زائری که آنجا می آید اگر ایمان به خدا، ایمان به امام حسین(ع)اش چند برابر بشود، بامعرفت بیشتر و با ادب زیادتر، امام حسین(ع) را زیارت می کند.

وی در ادامه عنوان کرد: امیدوارم عزیزانی که دستندرکار تدبیر خدمت رسانی به زائرین هستند، آنها باید یک گروهایی داشته باشند که در این زمینه تلاش کنند، چه کتاب هایی برای زائرین مفید است، بهترین کتاب را دراین زمینه تهیه بکنند و در خدمت زائرین بگذارند.

ایشان با بیان اینکه گاهی با یک کتاب مسیر زندگی فردی عوض شده است، در حالی که ۱۰ سال هم به یک کسی غذا و خوراک بدهید مسیرش عوض نمی شود، تأکید کرد: گاهی یک کتاب، فکر یک کسی را اصلاح کرده و وصل به خدا، نماز خوان، اهل مسجد و با دین آشنایش کرده است و این خیلی مهم تر است.

آیت الله مهدوی اضافه کرد: این خیلی مهم تر از اوست، منتها ما چون غذای روح را نمی بینیم و بیشتر غذای جسم را می بینیم و بیشتر هم افراد برای وسایل جسمانی بانی می شوند.

وی افزود: مثلا تا می گویم برنج، حبوبات، قند و چای فوری می آیند، کمک می کنند و می دهند و این خوب است و نمی گویم کم شود، بالاخره غذای جسم نیاز است اما مهم تر از او، شخصیت افراد به فکرشان وابسته است، آن را بیشتر باید اهمیت بدهیم.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار