امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40204
تاریخ انتشار: ۱:۴۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
چاپ این خبر
مدیر هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان خبر داد؛

این فعال فرهنگی، مذهبی تصریح کرد: طرح ویزیت رایگان در هیئت رزمندگان شهرستان لنجان به منظور خدمت رسانی به مردم عزیز و جذب و سازماندهی پزشکان رزمنده و متعهد برای آمادگی عملیات امدادی، در مواقع بحرانی است.

به نقل از مادحین، منصور صفاییان مدیر هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان، یکی از اهداف اجرای طرح ویزیت رایگان مردم این شهرستان در هیئت رزمندگان اسلام لنجان را خدمت رسانی به مردم این شهر دانست و اظهار کرد: هدف از انجام این کار، خدمت رسانی به مردم، جذب و سازماندهی پزشکان رزمنده، متعهد و پرستاران در قالب گروه امدادی، اعزام تیم امدادی به نقاط محروم و نقاط زلزله زده و مشاوره پزشکی به مردم است.

به گزارش روابط عمومی هیئت رزمندگان اسلام، منصور صفاییان مدیراجرایی این هیئت در شهرستان لنجان در خصوص این طرح خداپسندانه افزود: این طرح از ۲۶ آبان ماه در روزهای جمعه از ساعت ۱۴:۳۰ در فرهنگسرای شهید مطهری زرین شهر(محل دفتر هیات رزمندگان اسلام لنجان) اجرا شده است.

این فعال فرهنگی، مذهبی با اشاره به اینکه، عملیات ویزیت رایگان توسط پزشکان متخصص و عمومی، در واحد امداد و درمان هیات رزمندگان اسلام لنجان مدیریت می شود، تصریح کرد: این امر خیر و نیکو به منظور خدمت رسانی به مردم عزیز و جذب و سازماندهی پزشکان رزمنده و متعهد برای آمادگی عملیات امدادی، در مواقع بحرانی است.

عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان بیان کرد: دفتر امام جمعه زرین شهر، امور ایثارگران فرمانداری، شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان در این طرح خداپسندانه همکاری و همراهی خوبی داشته اند.

وی افزود: طرح خدمت رسانی ویزیت رایگان به مردم عزیز این شهرستان، توسط امام جمعه محترم زرین شهر حجت الاسلام باقریان مورد بازدید قرار گرفت و امید داریم این امر در هفته های آینده ادامه یابد.

مدیر اجرایی هیت رزمندگان شهرستان لنجان بیان کرد: هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان در مسیر خدمات رسانی به مردم انقلابی و شهیدپرور شهرستان لنجان، اقدام به این امر خداپسندانه کرده است و از مدتها پیش در نظر داشته تا این امر خداپسندانه را انجام دهند.

وی افزود: با این طرح در نظر داشتیم تا کمکی در حد بضاعت و توان نسبت به مردم عزیز شهرستان انجام بشود و علاوه بر انجام ماموریت های محوله به این هیئت، این تصمیم را هم جامعه عمل بپوشانیم.

صفاییان به خاطره دوران دفاع مقدس اشاره داشت و اضافه کرد: بخاطر دارم که در دوران دفاع مقدس تعدادی از بچه های رزمنده گردان پیاده حضرت رسول (ص) در کنکور رشته پزشکی، پرستاری قبول شده بودند که با مشورت و هماهنگی با من از منطقه عملیاتی عازم دانشگاه شدند و پس از سالها تحصیل به مدارک بالایی در رشته های پزشکی، پرستاری دست یافتند.

وی ادامه داد: همان عزیزان جذب مراکز درمانی و بیمارستان ها شدند و تعدادی از همین رزمندگان هم پس از پایان جنگ، مشفول درس در رشته پزشکی شدند.

مدیر هیئت رزمندگان با اشاره به اینکه در نظر داریم تا پزشکان و پرستاران عزیز را جذب هیئت کنیم و این طرح در قالب یک گروه امدادی که شامل تیم های پزشکی، پرستاری و غیره است سازماندهی شوند افزود: طرح با مشورت تعدادی از پزشکان عزیز و با هماهنگی امور ایثارگران فرمانداری لنجان. جهت مکاتبه با اداره بهداشت و درمان لنجان برای اخذ مجوزهای لازم و پشتیبانی امدادی شروع شد.

وی اظهار کرد: اولین جلسه ویزیت رایگان با اطلاع رسانی به خانواده رزمندگان دفاع مقدس و مردم از طریق اطلاعیه در شبکه فضای مجازی و نماز جمعه اعلام و آغاز به کار کرد.
صفاییان افزود: در اولین روز از این طرح ۷۰ نفر از مردم مراجعه کننده، توسط دکتر هادی پزشک متخصص قلب و عروق ویزیت رایگان شدند و در مدت نوبت دهی و انتظار بیماران از آنها پذیرایی شد.

وی افزود: در هفته بعد تعداد ۳۰ نفر از مردم توسط دکتر فضل الله دهقان پزشک عمومی ویزیت رایگان شدند و در این هفته جمعه ۹۶/۹/۱۷ از ساعت ۱۴/۳۰ تا ۱۸ توسط اقایان دکتر غلامعلی حسنی جراح و متخصص مغز و اعصاب، دکتر محمد موذنی جراح عمومی و فوق تخصص جراحی قفسه صدری و دکتر فضل الله خاشعی پزشک عمومی تعداد ۱۳۰ نفر از بیماران ویزیت رایگان شدند.

مدیر هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان پیرامون اقدام های فرهنگی در این طرح گفت: در ساعت انتظار نیز با ارائه کتاب های دفاع مقدس به مراجعه کنندگان برای مطالعه و آشنایی با فرهنگ جهاد و شهادت، اقدام فرهنگی خوبی صورت گرفت.

این فعال فرهنگی، مذهبی در پایان با بیان اینکه، این امر خداپسندانه ضمن اینکه با استقبال مردم مواجه و اسباب خوشحالی و رضایت آنها را فراهم کرده است، اظهار کرد: در این طرح خداپسندانه، پزشکان عزیز با ثبت نام صورت گرفته، عضو تیم پزشکی هیئت رزمندگان اسلام شدند و برای حضور در جلسه بعدی ویزیت رایگان و مناطق محروم آمادگی خود را اعلام کردند.

عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام شهرستان لنجان در پایان از همکاری اعضای اجرایی هیئت رزمندگان، سرهنگ علی اصغرصالحی، سرهنگ محمد علی قاسمی، آقای حمید بیگی در واحد صمعی و بصری، محمد ملکی و محمود سبکتکین، عدنان سلیمیان، محمد رضا عابدینی و دیگر عزیزانی که در این عملیات طرح خدمت رسانی فعالیت داشتند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای یپام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار