امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40305
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۹ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
چاپ این خبر
فعال فرهنگی، مذهبی بیان کرد؛

مدیر هیئت رزمندگان شهرستان بهارستان، گفت :کار فرهنگی و حضور در فضای مجازی و جنگ نرم هم امروزه ملزوماتی دارد، از جمله اینکه کار فرهنگی باید خود جوش و اثر گذار باشد یعنی خلاقیت، ابتکار و بومی سازی کارها بر مبنای مقتضیات زمان، مکان و نوع مخاطبان صورت پذیرد.

خلیل الله خشتی مدیر هیئت رزمندگان اسلام شهرستان بهارستان در ارتباط با مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی بیان کرد: پاسخ کار باطل را باید با کار فرهنگی ارائه داد، البته تبلیغ چهره به چهره را هم نباید دراین خصوص فراموش کرد.

وی افزود:کار فرهنگی و حضور در فضای مجازی و جنگ نرم هم امروزه ملزوماتی دارد، از جمله اینکه کار فرهنگی باید خود جوش و اثر گذار باشد یعنی خلاقیت، ابتکار و بومی سازی کارها بر مبنای مقتضیات زمان، مکان و نوع مخاطبان صورت پذیرد.

خشتی اضافه کرد: از دیگر ملزومات ورود به این عرصه، شناخت فضای مجازی و رسانه به عنوان یکی از ابزارهای جنگ نرم است که به اصطلاح داشتن سواد رسانه ای مطرح می شود.

مدیر هیئت رزمندگان شهرستان بهارستان، با اشاره به اقدام های گسترده هیئت رزمندگان این شهرستان در خصوص فضای مجازی، گفت: هیئت رزمندگان شهرستان بهارستان با شناخت دقیق محیطی و مخاطبان غیر بومی با گرایش قومیت های مختلف و ایجاد تنوع و نوآوری در کارها، فعالیت کرده است.

وی گفت: از جمله این اقدام ها، تشکیل هیئت اندیشه ورز و کار گروه های تخصصی بر اساس آسیب های موجود و ارایه راهکارهای بومی شده برای رفع آسیب ها است.

خشتی اضافه کرد: ایجاد کار گروه مهدویت و امام شناسی، دوره های فشرده آموزش تربیت مربی توسط اساتید مهدویت با همکاری بنیاد مهدویت اصفهان که در سال گذشته برگزار شده است.

خشتی، با اشاره به تشکیل کار گروه رسانه و فضای مجازی، ایجاد گروه ها و کانال های متعدد در فضای مجازی به عنوان های هیئت رزمندگان، هیئت بانوان عترت، خادمان و مسئولان فرهنگی شهرستان بهارستان، افزود: استفاده از ظرفیت اکران جشنواره ها و مستندات مردمی و ارائه گفتمان انقلابی با زبان رسانه در هیئت، مستندسازی از خانواده شهدای بهارستان، نشر و آرشیو سازی جهت هویت سازی شهر از اقدام های فرهنگی در این حوزه کاری بوده است.

این فعال فرهنگی اضافه کرد:ایجاد کانون قرآن و عترت ثقلین برای بهره مندی اعضا از چشمه جوشان معارف اهل بیت(ع) و قرآن کریم، کار گروه فرهنگی تبلیغی، اجرای برنامه های اردویی از جمله زیارت مزار شهدا، اردوهای زیارتی سیاحتی و کارگاه های آموزشی سبک زندگی توسط هیئت پیروان عترت به صورت تخصصی از جمله فعالیت های هیئت رزمندگان شهرستان بهارستان است.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار