امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40308
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
چاپ این خبر
عضو فعال جامعه هیئات مذهبی استان اصفهان بیان کرد؛

عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان، گفت: جامعه مداحان و مدیران مجموعه های مذهبی به عنوان قشری که در حوزه مذهبی، فعالیت های خوبی را انجام می دهند، می توانند نقش موثر و بسزایی را در فضای مجازی ایفا کنند.

حمید امین نیلی عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان یرامون فرصت ها و تهدیدها در فضای مجازی عنوان کرد: فضای مجازی دارای فرصت ها و تهدیدهایی است که نیاز مبرم جامعه کنونی، شناخت این فرصت ها و تهدیدها برای حضور موثر در آن است.

وی افزود: آگاهی و شناخت افراد جامعه از تهدیدها و آسیب های فضای مجازی، می تواند از بروز مشکلات و خطرات جلوگیری کند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه می توان از فرصت های موجود در فضای مجازی برای پیش برد اهداف عالی، همچون فعالیت های اثر گذار در حوزه فرهنگی و مذهبی استفاده کرد، گفت: فضای مجازی، این قابلیت را دارد که از طریق آن مطالب مفید و نکات آموزنده در موضوع های علمی، فرهنگی، مذهبی و اجتماعی به راحت ترین شکل ممکن و کمترین زمان در اختیار آحاد جامعه قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: جامعه مداحان و مدیران مجموعه های مذهبی به عنوان قشری که در حوزه مذهبی فعالیت های خوبی را انجام می دهند، می توانند نقش موثر و بسزایی را در فضای مجازی ایفا کنند

امین نیلی اضافه کرد: با توجه به اینکه قشر مداحان و مدیران مجموعه های مذهبی فعال در جامعه، از سطح اطلاعات و مطالب آموزنده خوبی بهره می برند، بی شک می توانند در مقابله با تهاجم فرهنگی، برنامه ها و روش های خوبی را در این فضا به اجرا بگذارند

این فعال فرهنگی، مذهبی با اشاره به سیره اخلاقی اهل بیت(ع) و سبک زندگی زیبای آنان، ترویج سبک زندگی و فرهنگ اهل بیت(ع) را در جامعه بویژه از طریق فضای مجازی، اثر گذار دانست و اظهار کرد: اگر مجموعه ها و هیئت های مذهبی، بویژه مداحان عزیز به عنوان کسلانی که صاحب تریبون هستند، در مجالس و بویژه در فضای مجازی، به ترویج سبک زندگی زیبا و سیره اخلاقی اهل بیت(ع) بپردازند، بدون شک تاثیر بسزایی در جامعه خواهند گذاشت.

این فعال فرهنگی گفت:وقتی احادیث، روایات اهل بیت(ع) و شیوه زندگی زیبای امامان عزیز را در فضای مجازی که دارای کاربران زیادی است انتشار بدهیم، قطعا تاثیر آن را در جامعه می توانیم ببینیم.

امین نیلی با اشاره به فرصت های موجود در فضای مجازی اعم از دسترسی آسان به دوستان، آشنایان و همکاران جهت اطلاع از احوالات روزشان و ایجاد اتاق های فکر جهت تعامل و مشارکت در برنامه های فرهنگی، اجتماعی، اظهار کرد: فرصتهای موجود در فضای مجازی مانند ترویج و گسترش فرهنگ دینی، اسلامی-ایرانی و آشنایی با فرهنگ های شایسته، می تواند به اثر گذار بودن در این فضا کمک شایانی کند.

عضو فعال جامعه هیئات مذهبی استان اصفهان، به تعدای از تهدید های پیش رو در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: خطر آسیب غرق شدن در فضای مجازی و دور شدن از فضای واقعی، احتمال افتادن در چاله های گناه و دسترسی به کانال های نامناسب و فساد همچنین غرق در ارتباط مجازی بودن و پایمال شدن طلای ارزشمندی چون زمان و از بین رفتن انرژی های مثبت، می تواند از تهدیدهای مهم در این فضا باشد است.

وی افزود: تهدید های دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که نیاز به تحلیل و بررسی توسط کارشناسان ومتخصصان در این حوزه است تا با بهر مندی از سخن آنان این تهدید ها را تبدیل به فرصت کرد.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار