امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40315
تاریخ انتشار: ۱:۲۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۰/۱
چاپ این خبر
استاد حوزه علمیه:

استاد حوزه علمیه یکی از بهترین کارها برای زیارت حضرت صاحب‌الزمان (عج) را رفع هم‌وغم از شیعیان ایشان عنوان کرد.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین سید حسین حسینی قمی صبح امروز در مراسم دعای ندبه در حسینیه شهدای بسیج اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و مدافع حرم اظهار کرد: همه منتظران ظهور امام زمان (عج) در عصر غیبت این نگاه را دارند که ای‌کاش می‌دانستیم ایشان از ما چه انتظاراتی دارند و چگونه می‌توانستیم امام زمان (عج) را یاری کنیم.

این استاد حوزه علمیه با اشاره به فرمایشی از معصوم (ع)، گفت: در سخنی از معصوم آمده است که آن‌کسانی که علاقه دارند مستقیم به ما کمک کنند ولی دستشان به ما نمی‌رسد به شیعیان ما کمک کنند و کسى که نمی‌تواند به زیارت ما بیاید به زیارت دوستان شایسته ما برود که در این صورت ثواب زیارت ما براى او ثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین کارها برای زیارت حضرت صاحب‌الزمان (عج) رفع هم‌وغم از شیعیان ایشان است، افزود: اصفهان دارای عالمان بزرگ و فرزانگان برجسته هست.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به یکی از خدمات بزرگ عالم وارسته سید شفتی، گفت: این شخص نانوایی و قصابی را ایجاد کرده بودند تا هر نیازمندی به آن مراجعه کرد بدون هیچ مشکلی از آن متنعم شود.

وی رفع نیاز و رسیدگی به مشکلات مردم را یکی از خصلت‌های عالمان برجسته شیعی عنوان و اظهار کرد: بر اساس آیه ۱۶ سوره مبارکه سجده مؤمنان‌ کسانی هستند که در کنار اقامه نماز شب، انفاق می‌کنند.

این استاد حوزه علمیه صدقه دادن را مایه گشایش بیان کرد و گفت: صدقه معامله با خدا است؛ شما هم به دیگران رحم کنید تا خدا هم به شما رحم کند؛ کسی که مالش را در راه خدا هزینه نکند خدا کاری می‌کند آن را خرج دشمن بکند.

حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه اگر انفاق برای خدا انجام نشود بدانیم در راه دشمن خدا آن را هزینه خواهیم کرد، با اشاره به روز بر انگیخته شدن خاطرنشان کرد: هر کس سر از قبر بر می آورد التماس می‌کند خدای به من رحم کن، جواب می‌رسد هرکسی در دنیا به دیگران رحم کرده است به او رحم خواهد شد.

وی گفت: اگر امروز جامعه دینی ما به دو مسئله صله‌رحم و پرداخت نفقه توجه می‌کردند و آن را به درستی ادا کنند این همه نیازمند در جامعه زندگی نمی‌کردند.

این استاد حوزه علمیه در مورد صله‌رحم، اظهار کرد: اگر ارحام شما دارای گرفتاری یا نیازمندی مالی است صله‌رحم واقعی رفع نیاز آن شخص است نه اینکه صرفاً از حال او مطلع شوید ولی برای رفع گرفتاری او قدم برندارید.

حجت‌الاسلام حسینی همسر، پدر و مادر، فرزند و اجداد را چهار دسته واجب پرداختن نفقه توسط شخص به آن‌ها عنوان کرد و گفت: مبادا شرایطی ایجاد شود که شخص به دلیل نداشتن پول جهیزیه مانع ازدواج فرزند خود شود وظیفه اسلامی ما است که او را یاری کنیم تا در کار او گشایش شود.

وی با اشاره به گذشت ۴۰ روز از حادثه زلزله در منطقه غرب کشور، اظهار کرد: نباید آن‌ها را فراموش کرد و باید به آن‌ها کمک شود در کنار کمک‌هایی که مردم می‌کنند مسئولان نیز باید اقدام داشته باشند.

این استاد حوزه علمیه خطاب به مسئولان گفت: قدر این مردم خوب را بدانید کسانی که در هیچ عرصه‌ای از انقلاب و پس‌ازآن پا عقب نکشیدند.

انتهای پیام/پ

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار