امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40362
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳
چاپ این خبر
عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان بیان کرد؛

عبدالحمید پورعطار گفت: بهترین استفاده از فضای موجود که دراختیار بیشتر جامعه است یک فرصت برای پیش برد اهداف عالی فرهنگی و مذهبی، همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی است.

عبدالحمید پورعطار عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان پیرامون فرصت ها و تهدیدهای پیشرو در فضای مجازی و مواجه آن با جامعه مداحان و هیئات مذهبی، اظهار کرد: فضای مجازی و آسیب ها و فرصت های در آن نیاز به بررسی و تحلیل توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه دارد و باید برای اثر گذار بودن در این فضا دوره های آموزشی مناسبی را دید.
وی افزود: بهترین استفاده از فضای موجود که دراختیار بیشتر جامعه است یک فرصت برای پیش برد اهداف عالی فرهنگی و مذهبی، همچنین مقابله با تهاجم فرهنگی است.
وی با اشاره به آسیب هایی که به عنوان تهدید در فضای مجازی می تواند بهترین دوران یک جوان و نوجوان را در بر بگیرد، گفت: دور شدن از واقعیت ها و غرق در دنیای غیر واقعی شدن بدلیل استفاده ی بیش از حد از این فضا، آسیب های غرب زدگی و دور شدن از فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی، از جمله آسیب هایی است که در حوزه فضای مجازی قشر جوان و نوجوان ما را تهدید می کند.
پورعطار با بیان اینکه، حضور تاثیرگذار در فضای مجازی زمانی مفید خواهد بود که فرد ملزم به رعایت نکاتی مانند آگاهی بالا نسبت به مسائل روز را داشته باشد، تصریح کرد: حضور در فضای مجازی زمانی موثر خواهد بود که چند نکته در آن رعایت شود و آن نکات شامل حضور موثر با جاذبه های فرهنگی اصیل برای مقابله با جذابیت های غیر فرهنگی و خطرناک موجود در فضای مجازی است.
وی در همین رابطه افزود: حضور با بصیرت و آگاهی بالا نسبت به نکات مهم روز در جامعه، داشتن اطلاعات کافی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و همچنین توجه به نیاز های فرهنگی جامعه و تامین آن ها از طریق بیان سیره اخلاقی و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع)است.
عضو فعال هیئت رزمندگان اسلام استان اصفهان مخاطب شناسی و بررسی علایق و سلایق مخاطبان جهت جذب بالا و حضور فعال و مستمر جهت هدایت مخاطبان در فضای مجازی تا حصول نتیجه را نیز از جمله موارد لازم برای حضور موثر در فضای مجازی دانست.
وی راه کارهای لازم برای مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهارکرد: برای مقابله با تهاجم فرهنگی و هجمه تبلیغات خطرناک دشمن در فضای مجازی راه کار های خاصی را کارشناسان متخصص مطرح کرده اند.
وی افزود:جذابیت و خلاقیت در تولید محتوا، برگزاری آموزش آشنایی با آسیب ها و تهدیدها برای کاربران فضای مجازی نیز یکی از راه کارهای مناسب برای مقابله با تهاجم فرهنگی است.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار