امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40376
تاریخ انتشار: ۹:۵۷ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۴
چاپ این خبر
مدیر هیئت رزمندگان شهر بهارستان بیان کرد:

خلیل الله خشتی گفت: باید در مجموعه های مذهبی، ضمن گرامیداشت حماسه ۹دی، اقدام به گفتمان سازی در این زمینه و همچنین به حرکت در آوردن عوامل فرهنگی برای بصیرت افزایی با استفاده از همه ظرفیت ها صورت بگیرد

خشتی مدیر هیئت رزمندگان شهر بهارستان، با بیان اینکه در شرایط مهم کنونی، عده ای به دنبال تطهیر چهره فتنه گران و درهم آمیختن حق و باطل هستند، گفت: باید در مجموعه های مذهبی، ضمن گرامیداشت حماسه ۹دی، اقدام به گفتمان سازی در این زمینه و همچنین به حرکت در آوردن عوامل فرهنگی برای بصیرت افزایی با استفاده از همه ظرفیت ها صورت بگیرد.

وی گفت: شایسته است هیئت ها ی مذهبی بویژه هیئت های رزمندگان اسلام،  مناسبت های ملی، مذهبی و انقلابی را باشکوه  هرچه بیشتر برگزار کنند.

خشتی افزود: هیئت ها با استفاده از ابزارهای متنوع و اثرگذار مانند شبکه اکران های مردمی عمار و فیلم های مستند با زبان رسانه در مسیر تبیین مسائل و پاسخ به شبهات، بویژه برای نسل جوان اقدام کنند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه اولویت اول فعالیت در هیئت ها باید بر روی کارهای بر زمین مانده و دوری از موازی کاری باشد، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت عظیم و غنی فرهنگ تشیع و انقلاب اسلامی هنوز کارهای بسیاری هست که هیئت ها به عنوان قویترین مجموعه مردم نهاد و دارای پتانسیل های بسیار  می توانند انجام بدهند

عضو فعال جامعه مذهبی استان با بیان اینکه هیئت ها، نکات و بیانات رهبر معظم انقلاب را در دستور کار خودشان قرار بدهند، اظهار کرد: هیئت ها در ادامه اولویت بندی فعالیت های خود، اقدام به ترویج انقلابی گری، خدمت به محرومان، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی در مقابل سبک زندگی غربی، ترویج فرهنگ و سیره اخلاقی اهل بیت(ع) کنند.

خشتی، ویژگی عوامل و مدیران یک مجموعه فرهنگی ،مذهبی هیئت که می خواهند کار فرهنگی اثر گذار داشته باشند را در وهله اول خودسازی دانست و بیان کرد: عزیزان فعال مذهبی باید از خود شروع کنند، تعبد و ارتباط با خدای متعال و توسل به ائمه اطهار به طور مداوم برای عوامل فرهنگی بسیار واجب است.

وی افزود: از دیگر ویژگی های مهم عوامل یک هیئت اخلاص است، اگر ما توجه و توسل داشته باشیم و تنها برای جلب رضایت الهی گام برداشتیم، خداوند و ائمه اطهار به ما برکت می دهند.

وی اضافه کرد: با توکل به خدا و توسل به اهل بیت (ع)،کارهای بزرگ و خارج از توان و اراده برای ما آسان می شود و  اهداف فرهنگی مد نظر محقق شده و بر مخاطب اثر خود را می گذارد.

این فعال مذهبی در ادامه ویژگی عوامل هیئتی، مطیع ولایت فقیه بودن و فصل الخطاب دانستن اوامر ولی فقیه را از مهمترین ویژگی دستندرکاران یک هیئت دانست و گفت: دیگر خصوصیت های لازم برای فعالان یک هیئت، داشتن بصیرت و آگاهی از اخبار و مسائل روز و دغدغه مندی و روحیه جهادی است.

وی افزود: لازمه حضور یک رزمنده جبهه فرهنگی در خط مقدم هیئت، تبعیت از فرمانده و مجاهدت شبانه روزی خستگی ناپذیری به دلیل دغدغه کار و البته شناخت صحنه و تحرکات دشمن نیز، از دیگر ویژگی های لازم یک فعالی هیئتی است

مدیر هیئت رزمندگا ن اسلام شهر بهارستان اظهار کرد: هیئت های مذهبی به عنوان بزرگترین و مردمی ترین تشکل های اسلامی و انقلابی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار