امروز: پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40385
تاریخ انتشار: ۲:۴۹ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۴
چاپ این خبر
یک فعال فرهنگی گفت: فضای مجازی یک فرصت هم به حساب می آید و آن فرصت، زمینه سازی برای حضور فعال افراد متعهد و باسوادرسانه ای برای رفع شبهات در شبکه های اجتماعی و مقابله به آسیب ها است.

یک فعال فرهنگی گفت: فضای مجازی یک فرصت هم به حساب می آید و آن فرصت، زمینه سازی برای حضور فعال افراد متعهد و باسوادرسانه ای برای رفع شبهات در شبکه های اجتماعی و مقابله به آسیب ها است.

محمدرضا رحیمی مدیر کانون بسیح مداحان خمینی شهر، در گفتگویی یکی از راه کارهای مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی را بالابردن اطلاعات و سواد رسانه ای عنوان کرد و گفت: بالا بردن اطلاعات وسواد رسانه ای کاربران از طریق برگزاری دوره های آموزشی و بیان آسیب ها و تهدید ها در این فضا است.

وی افزود: فضای مجازی یک فرصت هم به حساب می آید و آن فرصت، زمینه سازی برای حضور فعال افراد متعهد و باسواد برای رفع شبهات درشبکه های اجتماعی و مقابله به آسیب ها است.

عضو جامعه ذاکرین اصفهان در ادامه اهمیت فعالیت در فضای مجازی و استفاده از این فضا به عنوان یک فرصت بیان کرد: فعالیت های گروهی و مذهبی در فضای مجازی و لزوم بهره وری هر هیئت مذهبی با مدیری توانمند برای فعالیت در فضای مجازی بسیار حائز اهمیت است.

رحیمی افزود: استفاده ازمطالب پرمحتوا و بالا بردن سطح آگاهی افراد از شایعات در فضای مجازی، تهیه محتوا (عکس نوشت و کلیپ) از دیگرموارد لازم برای مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی است.

این مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه در فضای مجازی مدیرانی متعهد، متخصص و ولایی تشکیل باید داد، اظهار کرد: با ایجاد اتاق های فکر می توان روی موضوع های مطرح شده و نکات فضای مجازی تحلیل و بررسی کرد و بستر را برای جوانان و نوجوانان آماده کنند تا این فضا تبدیل به یک فرصت بشود.

رحیمی ضمن اشاره به آگاهی سازی جوانان و نوجوانان در مدارس پیرامون فضای مجازی به واسطه حضور سخنرانان و کارشناسان متخصص، افزود: سخنرانان و کارشناسان متخصص به دلیل اینکه با آحاد جامعه ارتباط و شناخت بیشتری دارند با بیان مطالب و نکات کلیدی می توانند سطح اطلاع و آگاهی افراد در این زمینه را بالا ببرند.

رحیم یدر پایان با بیان اینکه، مداحان می توانند در مجالس خود حتی دقایقی با ارائه یک شعر و یا یک سخن به بصیرت افزایی بپردازند، اظهار کرد: مداحان با شعر خوانی و بیان نکات مهم می توانند نقش مهمی در بصیرت افزایی و مقابله با تهاجم فرهنگی ایفا کنند

وی افزود: استفاده از سخنرانان و مداحان ولایی در سطح شهرستان برای بصیرت افزایی هرچه بیشتر آحاد جامعه و ارائه بروشورها و سی دی های محتوای بصیرتی می توان قدم خوبی برای روشنگری و بصیرت افزایی در جامعه برداشت.
.

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار