امروز: دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷
کد خبر: 40960
تاریخ انتشار: ۷:۱۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۷
چاپ این خبر
مسئول هیئت پیروان عترت خواهران شهر بهارستان بیان کرد؛

عضو فعال هیئت عترت خواهران شهر بهارستان گفت: این هیئت در همه برنامه ها به صورت مشارکتی همراه با سایر مجموعه های هیئت، به بیان سیره اخلاقی و رفتاری اهل بیت(ِع) و همچنین برگزاری دوره آموزشی کلاس های سبک زندگی اسلامی پرداخته است.

رویامحمدخانی مسئول هیئت پیروان عترت خواهران شهر بهارستان، با بیان اینکه تشکیل کار گروه عفاف و حجاب توسط خواهران این هیئت از سال ۹۳صورت گرفته است، اظهارکرد: در هیئت پیروان عترت خواهران شهر بهارستان اقدام های خوبی با موضوع نمایشگاه های عفاف و حجاب صورت گرفته است.

محمد خانی اضافه کرد: این ظرفیت و توانایی در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در هیات پیروان عترت شهر بهارستان وجود دارد و فعالان این مجموعه موفق به طراحی و تولید انواع کالاها در خصوص عفاف و حجاب با سبک ایرانی اسلامی شده اند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه، حضرت زهرا (س)یک الگوی کامل در همه زمینه های فردی و اجتماعی برای همه افراد جامعه به خصوص بانوان است، گفت: هیئت ها با تشریح دقیق سبک زندگی اسلامی آن حضرت، همچنین ترسیم خط و مرزهای حضور به موقع بانوان در اجتماع، ایجاد توازن بین وظایف فردی، خانوادگی و اجتماعی خواهران، می توانند بسیاری از معضلات و شبهات امروز در حوزه های مختلف به خصوص مربوط به بانوان بزرگوار را حل کنند.

وی در ارتباط با ویژگی های حضرت زهرا(س)، گفت: حضرت زهرا(س)بانویی است که در موقع لزوم و حمایت از ولی امر زمان خویش در جامعه حضور میابد و با بصیرت و آگاهی، از امام زمان خویش تا مرز شهادت حمایت می کند.

محمدخانی اضافه کرد: حضرت زهرا(س) بانویی است نمونه در تربیت فرزندانی حماسه آفرین که هر کدام برای همیشه اسوه آزادگان جهان هستند.

این فعال فرهنگی با بیان اینکه هیات پیروان عترت شهر بهارستان حدود یکسال پس از هیات رزمندگان این شهر تشکیل گردیده است، گفت: این هیئت در همه برنامه ها به صورت مشارکتی همراه با سایر مجموعه های هیئت، به بیان سیره اخلاقی و رفتاری اهل بیت(ِع) و همچنین برگزاری دوره آموزشی کلاس های سبک زندگی اسلامی پرداخته است.

محمد خانی از جمله اقدام های این هیئت را برگزاری مراسم های ملی و مذهبی ویژه خواهران این شهر دانست و گفت: این هیئت در مراسم های مختلف به مناسبت های گوناگون ملی مانند حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن و مناسبت های مذهبی مانند ایام ولادت و شهادت حضرت زهرا (س)، وفات حضرت خدیجه(س) و همچنین ولادت حضرت معصومه (س) روز دختر و دیگر مناسبت های مختلف، ویژه برنامه های خوبی داشته است.

عضو فعال فرهنگی هیئت پیروات عترت شهر بهارستان به برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب و همچنین کارگاه آموزشی فرهنگی ویژه نوجوانان اشاره کرد و گفت: این هیئت با توزیع گل و بسته های فرهنگی به بانوان در میدان های شهر به مناسبت روز دختر و همچنین برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع حجاب و اهداء جوایز به ده نفر از برندگان مسابقه، اقدام های فرهنگی خوبی داشته و انجام داده است.

این فعال فرهنگی با اشاره به لزوم فعالیت هیئت ها در برگزاری مراسم ها برای جوان و نوجوان با حضور اساتید و کارشناسان توانمند، تصریح کرد: هیئت ها با ارائه مسئولیت به جوانان در برگزاری مراسم می توانند جوانان را به تحقیق درباره موضوع برنامه مورد نظر تشویق کنند و از نظرات و پیشنهادهای جوانان در برنامه ها استفاده کنند.

انتهای پیام/مادحین

نام و نام خانوادگی: (موردنیاز)
پست الکترونیک: (موردنیاز)
آدرس اینترنتی:
درج دیدگاه:
آخرین اخبار